Vyplývá to analýzy společnosti AAA Auto, která monitoruje všechny nabídky na tuzemském trhu.
Socialismus na silnicích. Česko brázdí desítky tisíc aut ze zemí RVHP![]() |
„Po krátkém uvolnění se trh s ojetými vozy opět začíná rozehřívat a zákazníci se připravují na letní dovolené. Tento trend každoročně přetrvává až do pozdních letních měsíců,“ uvedla šéfka AAA Auto Karolína Topolová.
Nejvíce ojetin prodávající tradičně inzerovali v Praze, kde se objevilo 22.538 nabídek, nejméně v Karlovarském kraji, který má také nejmenší počet obyvatel. Průměrný udávaný počet najetých kilometrů stagnoval na 158 800 kilometerch. Průměrné stáří mírně pokleslo o 0,1 roku na 9,9 roku.
Nejvíce nabízenými modely zůstaly Škoda Octavia a Fabia, Volkswagen Passat, Golf a Škoda Superb. Výraznější změny se pak neobjevily ani na pozicích druhé pětice populárních ojetých automobilů. Pomyslné příčky si prohodily pouze automobily BMW 3 s Fordem Mondeo a Volkswagen Touran s Renaultem Megane.
Níže stav k polovině roku 2016.