8. listopadu 2010 10:46 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

V investiční hře zatím vedou ženy, opičák Joey silně ztrácí

Investiční hra Chytré portfolio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Investiční hra Chytré portfolio |

PRAHA Hra Lidových novin a Burzy cenných papírů Praha Chytré portfolio má za sebou první týden od nákupu akcií. Díky pozitivnímu vývoji na burze většina lidí vykročila do soutěže v plusu. Kdo vede v průběžném pořadí peleton investorů?

Nejlépe je na tom hráč s přezdívkou JakubJ. Osmadvacetiletý student svůj virtuální milion za týden zhodnotil o 5,37 %. Kdyby teď akcie prodal, teoreticky by vydělal téměř 54 tisíc korun, tedy o čtyři tisíce více, než představuje hlavní výhra v naší soutěži. Prozradil nám, že jeho investiční strategie vychází z vývoje akcií za poslední rok.

Špatně se naopak daří opičáku Joeymu, jehož portfolio vydělalo zatím jen 1 904 korun. Hra je nicméně teprve na začátku a makak by rozhodně neměl házet flintu do žita. Do konce ledna, kdy budou známy konečné výsledky hry, se může ještě vše změnit.

Samotné Chytré portfolio, sestavené na základě výběru všech účastníků soutěže, si za první týden připsalo 0, 44 %. Statistiku VIP portfolií vede s přehledem Michal Horáček, jemuž zatím sázka na Philip Morris a Erste překvapivě vychází na výbornou.

Co se týče profesí investorů, je vidět, že rodičovská dovolená pozitivně ovlivňuje úsudek nejen co se empatie týče. Matky (a otcové) na rodičovské zatím strčili do kapsy všechny ostatní profese včetně finančních analytiků, kteří se krčí na posledním místě. Druhá pozice patří finančním poradcům a třetí studentům.

Zajímavé je, že v našem virtuálním investování se lépe daří ženám, které s průměrným zhodnocením 0,69 % zatím porážejí muže o více než desetinu procenta.

Průběžné aktuální výsledky hry Chytré portfolio můžete najít každý pracovní den v 17.30 na webu http://portfolio.lidovky.cz/