Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V metru na Andělu a Smíchovském nádraží se již připojíte k internetu. Následovat bude Invalidovna

Ekonomika

  16:49
Praha - Cestující v pražském metru se nově připojí k internetu ve stanicích Anděl a Smíchovské nádraží na lince B. Stanice a tunely jsou pokryty vysokorychlostní sítí LTE. Ve středu to sdělila mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Cestující mohou nyní používat internet ve 22 stanicích a přilehlých tunelech.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Další rozšiřování signálu v metru chystá DPP na polovinu června. Podnik na tom spolupracuje s konsorciem O2, T-Mobile, Vodafone a společností CETIN.

Metro mezi Můstkem a Muzeem na trase A je pokryto signálem. Do prázdnin má přibýt dalších 10 stanic

Nejpozději od poloviny letošního června bude signálem sítě LTE pokryt úsek mezi stanicemi Florenc a Invalidovna na lince B. „V úseku Křižíkova - Invalidovna byla síť LTE zprovozněna na konci letošního března,“ uvedla Řehková.

V dalších stanicích linky A Staroměstská, Malostranská, Hradčanská, Dejvická a linky B Českomoravská budou mobilní služby k dispozici na začátku letošních letních prázdnin.

Moskvané zahltili metro kvůli novému systému propustek. Někteří čekali i 40 minut, než se do soupravy dostali

Naposledy byl signál v metru na konci dubna zaveden ve stanicích Muzeum a Můstek na trase A a v tunelu mezi nimi a začátkem dubna mezi stanicemi Křižíkova a Invalidovna na lince B.

Dozorčí rada DPP předloni schválila smlouvu s konsorciem operátorů, a to na 20 let, kdy za prvních deset let operátoři vyplatí DPP 120 milionů korun. Plánovaná nová linka D by se měla pokrývat signálem už při výstavbě. V pražském metru je nyní 61 stanic.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat