Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Novgorodu se vyrábějí Yeti. Škoda má v Rusku dobré jméno

Ekonomika

  7:00
MLADÁ BOLESLAV/NIŽNIJ NOVGOROD - Automobilka Škoda zahájila v ruském závodě společnosti GAZ v Nižním Novgorodu kompletní výrobu modelu Yeti. V polovině roku 2013 zde mají z linek sjíždět i vozy Octavia. Ruský trh v roce 2014 doplní i nový model Rapid.

Škoda v ruském Nižním Novgorodu zahájila výrobu modelu Yeti foto: ČTK

Yeti se v závodu GAZ vyrábí již rok, šlo ale o kompletaci již smontovaných karoserií. Ve čtvrtek zahájenou plnou výrobu doplnily ještě provozy svařovny, lakovny a montáže.

Výroba mladoboleslavské automobilky v Nižním Novgorodu probíhá ve spolupráci s Volkswagen Group Rus a ruskou automobilkou GAZ Group. Prodej škodovek v Rusku letos od ledna do října meziročně vzrostl o 40 procent na 80 100 vozů.

ČTĚTE TAKÉ:

"Už dnes je Rusko naším třetím největším odbytištěm na světě a evropským trhem číslo dvě. V příštích letech se chceme ještě zlepšit. Za tímto účelem v této zemi důsledně pokračujeme v modelové ofenzívě a dále budujeme lokální výrobní kapacity," řekl předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland.

Proto by také v závodě od poloviny roku 2013 měla začít výroba nové octavie pro ruský trh. Octavia spolu s fabií již sjíždějí z výrobních linek závodu Kaluga. Na jaře 2014 by je měl doplnit také model Rapid.

Nový model každý půlrok

Letos za prvních deset měsíců prodala Škoda v Rusku přibližně 13 600 vozů Yeti. Oproti loňským 6000 kusů je to dvakrát více. Podle vedení firmy tato čísla dokazují význam lokální výroby.

V rámci své Růstové strategie chce Škoda zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. V příštích letech hodlá každých šest měsíců uvézt na trh nový nebo zmodernizovaný vůz.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?