Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V zemích zasažených ebolou zdražují potraviny. Rodiny jí jednou denně

Ekonomika

  12:28
ŽENEVA - Ceny potravin se v nejvíce zasažených zemích epidemií eboly, tedy Libérii, Sieře Leone a Guineji, nyní zvýšily v průměru o 24 procent. To přimělo některé tamní rodiny omezit své stravování na jedno jídlo denně. Řekla to v Ženevě mluvčí Světového programu pro výživu (WFP).

V zemích zasažených ebolou zdražují potraviny. Rodiny jí jednou denně. foto: Reuters

V západní Africe zemřely tisíce lidí včetně stovek farmářů. „Výsadby a sklizně jsou narušeny, což dopadá na zásobování potravinami stále více. Je velké riziko, že ceny budou dále stoupat v nadcházejícím období sklizní,“ řekla agentuře Reuters mluvčí této agentury OSN Elisabeth Byrsová.

Potravinová krize na obzoru?

Organizace Světového programu pro výživu, která ve světě pomáhá v boji proti hladu a podvýživě, již ve čtvrtek varovala před vznikem vážné potravinové krize v západní Africe. Podle ní se Spojeným národům stále nepodařilo dostat se ke statisícům lidí v nejhůře postižených západoafrických oblastech, kteří nutně potřebují jídlo.

Zdravotníci odvádějí starého muže pro podezření z nákazy ebolou.

Světový program pro výživu upřesnil, že jeho pomoc nyní potřebuje na 1,3 milionu lidí v Libérii, Sieře Leone a Guineji. „Doposud jsme poskytli potraviny 534 tisícům lidí a počítáme s tím, že je ještě tento měsíc dodáme dalším 600 tisícům až 700 tisícům,“ řekla ve čtvrtek mluvčí WFP Bettina Lüscherová.

Světový program pro výživu zajišťuje jídlo pacientům léčícím se s ebolou ve zdravotnických centrech, přeživším viru, kteří ještě nebyli z péče propuštěni, a také komunitám, jež jsou v karanténě nebo v nichž byl zaznamenán rozsáhlý přenos nákazy.

Ebola: nejnebezpečnější nákaza dnešní doby:

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat