Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vánoční prodej českých operátorů ovládly chytré telefony

Ekonomika

  7:00
Předvánoční prodej u tuzemských mobilních operátorů ovládly chytré telefony a přístroje pro seniory. Mezi nejprodávanější přístroje patří HTC Desire a Samsung Galaxy Mini. Prodejním hitem ve značkových prodejnách jsou také tablety. Vyplývá to z informací firem.

Chytrý mobilní telefon N9 od firmy Nokia. foto: Reuters

Podíl chytrých telefonů na prodejích operátorů se neustále zvyšuje. Zatímco ve třetím čtvrtletí tvořily necelé tři čtvrtiny trhu, před Vánoci to bylo již přes 80 procent. Ceny chytrých telefonů se každoročně snižují a v současnosti začínají už pod 3000 Kč.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle odhadu jedničky na trhu, společnosti Samsung, se v posledním čtvrtletí letošního roku prodá v Česku jeden milion telefonů. Obchodníci přitom odhadují, že telefonů by se mělo prodat o deset až 20 procent více než loni.

U T-Mobilu mají lidé vedle chytrých telefonů zájem také o USB karty pro připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě třetí generace HSPA+. V prodejnách Vodafonu je největší poptávka po iPhonu 5 a mezi přístroji bez operačního systému se nejlépe prodává Vodafone 155 pro seniory. Díky slevové akci se zvýšil zájem o elektronický obchod operátora, přes který firma prodá každý čtvrtý telefon.

"Vedle chytrých telefonů je dalším trendem stoupající zájem o tablety. Tím nejprodávanějším v síti O2 je momentálně Samsung Galaxy Tab 7.0," doplnil Ctibor Jappel z Telefóniky. Podle průzkumu společnosti Ipsos pro Telefóniku plánuje svým blízkým mobil nebo tablet pod vánoční stromek nadělit 24 procent Čechů.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.