Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vaše platba se ukládá na státní server. Startuje dobrovolná fáze EET

Ekonomika

  11:00
PRAHA - Finanční správa od úterý ukládá údaje o tržbách podnikatelů, kteří se k ní dobrovolně připojí pomocí elektronické evidence tržeb (EET). K systému se mohli například restauratéři připojit i dříve, ale v testovacím prostředí, takzvaném playgroundu, se data o evidovaných tržbách neukládala.
Stratuje dobrovolná (a funknčí) fáze elektronické evidence tržeb.

Stratuje dobrovolná (a funknčí) fáze elektronické evidence tržeb. foto: Richard Cortés, Česká pozice

Povinnost evidovat tržby ovšem nastane až od 1. prosince – pro hotely a restaurace a měla by se týkat zhruba 50 tisíc podnikatelů. Registrační údaje, s kterými se lze k systému přihlásit přiděluje Finanční správa od 1. září.

Babiš slibuje nejlepší výsledek rozpočtu v historii Česka. Díky daním, tvrdí

Dosud správa vydala zhruba 21 tisíc autentizačních údajů. Podnikatelé si tak mohou od dneška otestovat funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem. A ověřit si, zda se data ukládají na servery Finanční správy.

Můžou požádat o autentizační údaje dvěma způsoby, a to elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu.

Autentizací získá podnikatel přihlašovací údaje na daňový portál, kde je mu umožněna správa certifikátů a údajů pro správu evidence tržeb. O údaje musí podnikatel požádat před přijetím první evidované tržby.

Autor:

Mohlo by vás zajímat