Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Vasky prodalo 8 000 párů bot na záchranu Botasu. O kupci ale jasno ještě není

Václav Staněk, zakladatel společnosti Vasky, je jednou z nejvýraznějších tváří českého byznysu. Kromě Vasek působí v dalších čtyřech firmách foto: Vasky

Zlínský výrobce obuvi Vasky je blíž ke svému vytyčenému cíli. Minulý víkend se mu podařilo vyprodat osm tisíc párů bot a tím získal potřebný kapitál k odkupu legendárních botasek. Podle výpočtů se zřejmě jedná o nižší desítky milionů korun. Finální rozhodnutí ovšem ještě nepadlo a jednání stále probíhají.
  13:04

Společnost Vasky je jedním z vážných zájemců o skutečskou značku Botas, která 1. ledna vstoupila do likvidace a výroba českých tenisek ve Skutči skončila.

Spolumajitel zkrachovalé společnosti František Nestával již v minulosti uvedl, že zvažuje přesun výroby i prodej značky. O značku Botas je však enormní zájem a více než deset potencionálních kupců chce značku odkoupit. Podle majitele Botasu je jedním ze zájemců také zlínský výrobce obuvi Vasky.

„Vasky marketingově po dohodě zveřejnili, že se o značku uchází, nicméně o dalších zájemcích vám zatím nic nesdělím, informace bude zveřejněna až po prodeji finálnímu kupci,“ doplňuje Nestával.

Podle Václava Staňka jednání stále probíhají. „Každým krokem se přibližujeme k cíli,“ nechal se slyšet majitel Vasky a v případě zdárnému odkupu je připravený zachovat výrobu legendárních botasek, ale odkoupit i výrobní stroje, kopyta, nože, ale i domény i ochrannou známku.

„Výrobní kapacity bychom ponechali, ovšem výrobu bychom pravděpodobně přesunuli do zlínské 44. budovy,“ řekl Staněk

Probíhající jednání potvrdil také František Nestával, majitel společnosti Botas. „Jednáme, ale věc není uzavřena. V každém případě se výsledek dozvíte přibližně koncem dubna 2023, kdy snad bude jasné, kdo bude pokračovat se značkou Botas,“ sdělil redakci iDNES.cz Nestával.

Podle Staňka jsou ovšem jeho jednání s protistranou nejdále. „Nechci nic pokazit, příští týden máme další jednání a snad se obchod podaří,“ řekl.

Zachování modelů sportovní obuvi Botas

To, že Vasky myslí odkup skutečské značky vážně dokazuje také fakt, že již nyní má první návrhy nových bot v režii i výrobce Vasky.

„Pokud se odkup podaří, jeho předmětem budou mimo jiné modely řady Classic, Authenic a také krasobruslařské brusle nebo běžkařské boty. „V neposlední řadě chceme zachovat nohejbalové botasky, jelikož pro české sportovce jsou už opravdu dlouho spolehlivými parťáky,“ popisuje plány Staněk a dodává:

„Pokud se odkup nepodaří, tak naše návrhy do koše nehodíme a přeneseme je na naše Vasky,“ řekl.

Na převzetí značky se tak firma Vasky připravuje bedlivě a plánuje také nejen e-shop Botas, ale také vlastní prodejnu samotných botasek.

Vasky nyní čeká velká výzva. Staněk ale věří, že spolu s partnery budou mít Vasky dostatek kapacit na obnovení výroby sortimentu Botas. „Jsme moc rádi, že se nám ozývají i další výrobci obuvi, kteří by měli zájem botasky vyrábět,“ doplňuje.

V roce 2022 se Vaskám podařilo prodat 200 tisíc kusů výrobků. Ačkoliv firma vznikla jako ryze e-shopový brand, boduje nyní i v retailu. Z celkového ročního obratu okolo 260 milionů korun tvoří prodeje v kamenných prodejnách třetinu. Tržby na prodejnách se zvýšily oproti roku 2021 o více jak 60 procent.

14. března 2023

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!