Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vedra nesvědčí sexu. Vadí únava i přesycenost odvážným oblečením

Ekonomika

  7:00
Teplé počasí nijak extra nepřeje vášním. Kdo se chce věnovat tělesným radovánkám při teplotách nad 35 stupňů, jež sužují Česko v těchto dnech, měl by se dobře zamyslet nad tím, jaký je jeho zdravotní stav.
Bikiny - ilustrační foto.

Bikiny - ilustrační foto. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

„Člověk musí poslouchat své tělo tak jako při sportu a nepřepínat se. Ale normální sex zase není nějaký vrcholový sportovní výkon,“ řekl LN gynekolog a sexuolog Miloslav Skřivánek.

Ani pro toho, kdo prodělal infarkt myokardu, nejsou milostné hrátky při tropických teplotách striktně zakázané. „Před dvěma měsíci byla v Českém Krumlově konference, kde zaznělo, že pokud jsou tito lidé schopni půl hodiny rychlé chůze, normální pohlavní styk pro ně není nijak náročný,“ vysvětluje Skřivánek. S vyšším rizikem je ovšem podle něj spojen takzvaný sex na cizím hřišti – tedy s milencem či milenkou.

Ve vedrech, kdy je v ulicích nejvíce spoře oděných žen, dokonce klesá i mužský zájem o ně. Naznačuje to studie polských vědců, jíž se zúčastnilo 114 mužů. Ta ukázala, že ženy prezentované na fotografiích (silueta, ňadra, tvář) byly pro pány nejatraktivnější v zimě a nejméně v létě. „Domníváme se, že to souvisí s tím, jak častější odhalení ženských těl v teplejších obdobích může zvýšit mužská kritéria na atraktivitu tvaru těla i ňader,“ uvedli antropologové v časopise Perception.