Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Velká bouřka nad Prahou: voda zaplavila obchodní centrum, silničáři zavírali tunely

Ekonomika

  16:01aktualizováno  18:15
PRAHA - Odpolední bouřka nadělala starosti pražským policistům a silničářům. Do Zlíchovského tunelu totiž natekla voda. Řidiče proto čekaly při průjezdu Prahou komplikace. Zavírali se i další tunely – Mrázovka, Strahovský tunel i komplex Blanka.

A když nemáte deštník, dejte se na hlavu hadr. Voda se valila ulicemi na pražském Andělu. foto: Yan Renelt, MAFRA

„Kvůli přívalovému dešti došlo k zatopení Zlíchovského tunelu. Ten je momentálně neprůjezdný a policisté ho proto museli zavřít,“ řekl odpoledne serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Řidiči, kteří odpoledne chtěli projet Prahou ze severu na jih (nebo opačně), museli proto počítat se zdržením.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

„Museli jsme přijmout opatření, která se dotknou celého tunelového komplexu – kromě Zlíchovského tunelu tedy i Mrázovky, Strahovského tunelu a Blanky,“ doplnil Hulan.

Situace vypadala tak, že silničáři tunely vždy na chvíli zavřeli, aby v nich nezůstala žádná auta. Když všechny vozy vyjely, tunely se znovu na chvíli otevřely.

Po šesté hodiny večerní byl provoz v tunelech opět obnoven.

Kanalizace neměla nárok. Voda se valila ulicemi na pražském Andělu.
Jako při rallye. Policisté na pražském Andělu.

Kontroloři po bouřce pro jistotu vyrazili také do tunelu Mrázovka a do komlexu Blanka - na žádné problémy tam ale nenarazili. Voda nejspíš nezpůsobila žádné škody.

Průtrž mračen nadělala problémy také majitelům obchodům v centru Nový Smíchov na pražském Andělu - krátce po bouřce v prvním patře pasáže stálo pět centimetrů vody.

̈
Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat