Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dvěma třetinám Němců budou papírové noviny chybět

Média

  8:00
BERLÍN - Téměř dvě třetiny Němců nedají dopustit na papírové noviny a jen necelá třetina se bez nich obejde.
Noviny - ilustrační foto

Noviny - ilustrační foto foto: Shutterstock

Vyplynulo to z průzkumu pro ekonomický deník Handelsblatt zkoumající názor Němců na stále výraznější trend přesunu zpráv z tištěných médií na internet.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvíce zastánců tradiční podoby novin je ve věkové skupině mezi 46 a 65 lety, v níž by o papírový formát nechtělo přijít skoro 70 procent respondentů. Naopak nejméně by se po něm stýskalo mladší generaci od 31 do 40 let. V této věkové kategorii by nechyběl 60 procentům účastníků ankety.

Ta současně ukázala, že zájem o tištěná média v Německu stoupá s dosaženým vzděláním. Ti, co získali nejméně středoškolské, preferují papírové noviny z 63 až 65 procent. Mezi lidmi s nižším vzděláním se jich podobný počet bez nich klidně obejde.

Přesun na internet

Úplný přesun na internet nedávno oznámil populární americký zpravodajský magazín Newsweek. V papírové podobě naposledy vyjde 31. prosince a od příštího roku bude k dispozici jen digitálně. Přechodem na síť se pokusil zachránit i kdysi slavný francouzský večerník France Soir. Mediální společnost News Corp magnáta Ruperta Murdocha letos dokonce spustila první deník určený výhradně pro tablety iPad.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!