19. října 2010 10:10 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

VIDEO: Jak se z roztomilého makaka stane ostřílený investor

Opičák Joey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opičák Joey | foto: Jan Nevyhoštěný, Lidové noviny

PRAHA Joey je jednoroční makak kápový. Lidové noviny za ním vyrazily až do Čáslavi, aby jim pomohl vybrat akcie do hry Chytré portfolio.

Joey bydlí ve veselé domácnosti spolu s kocourem, krokodýlem a želvou. Má rád společnost, a proto mu nedělá problém vyrazit se svým pánem do ulic města i bez vodítka. Občas s ním zajde i na pivo, ale nejradši si hraje s foťáky, mobily nebo klíči.

Chytré portfolio Lidových novin

Že má šikovné prstíky se ostatně přesvědčili i redaktoři LN. Zprvu se obávali, že se Joeymu nebudou připravené ping-pongové míčky s názvy akcii líbit a s výběrem opičího portfolia bude problém. Joey však všechny překvapil. Posilněn svými oblíbenými lentilkami se vrhl na barevné míčky a portfolio sestavil na "první dobrou" tak rychle, že jsme vybírané akcie sotva stihli zapisovat.


V jeden moment se do investování snaží zapojit i Joeyho spolubydlící, osmdesátiletá želva Růžena, které dá opičák na videu jasně najevo, že o žádné moudré rady nestojí.

Opičák Joey

Joey ovšem neinvestoval nijak bezhlavě, to ostatně potvrdil i analytik společnosti Broket Jet Martin Krajhanzl. "Opičák Joey zvolil své portfolio poměrně dynamicky," komentuje Krajhanzl. "Čtyři z pěti vybraných titulů jsou jasně představiteli cyklických titulů, proto by toto portfolio mělo do konce roku ještě zhodnotit spolu s očekávaným oživením hospodářství," dodáva analytik.

Hrajte Chytré portfolio na Lidovkách.cz

A jaké akcie Joey nakonec vybral? Podívejte se na video, kde najdete i komentář analytika a jeho doporučení. Možná vás opičí výběr bude inspirovat v sestavení vašeho vlastního portfolia. Ještě nikdy nebylo investování tak lehké. Joeyho portfolio najdete ZDE.

Vyhrajte 50 tisíc a cihlu zlata v investiční hře Lidových novin

Investiční hra Chytré portfolio

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!