Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: První 'hanbatá' restaurace řetězce Hooters v Česku se otevírá

Ekonomika

  17:28
PRAHA - Americký řetězec Hooters chce mít do šesti let na území bývalého Československa 11 restaurací. První z nich se slavnostně otevře v Praze ve Vodičkově ulici v pátek večer. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl Vladislav Svoboda ze společnosti Na Zdraví Ventures, která má na značku licenci pro Českou republiku a Slovensko od americké firmy Hooters of America.

Obsluha amerického řetězce Hooters. foto: Reprofoto

Také druhá restaurace Hooters bude podle Svobody v Praze, následovat by měla Bratislava, Ostrava, Brno, Plzeň a Hradec Králové. "Zaměřit se chceme i na další česká krajská města," řekl Svoboda.


Světový řetězec nyní čítá 459 restaurací, Česká republika se stala 29. zemí světa a první v postkomunistické Evropě, kde značka působí. První restaurace sítě Hooters byla otevřena v roce 1983 ve floridském městě Clearwater.

Levné to nebude -
příklady cen v Hooters

Ceny v Kč
Káva espresso 40
Capuccino 45
Plzeňský Prazdroj 0,5L 45
Tvarohový dort s karamelem 79
Hooters Čili polévka 99
Kuřecí křidélka 10 ks 115
Krevety 220 g 169
Sendvič s kuřecím řízkem 189
Cheesburger se žampiony 239
BBQ žebírka 239

Zdroj: jídelní lístek Hooters

Pro provozovny je charakteristická uvolněná "plážová" atmosféra, servírují se především sendviče, mořské plody a typická kuřecí křidélka. Obsluhu zajišťují takzvané Hooters Girls, dívky oděné ve sportovním tílku a upnutých běžeckých šortkách.

Právě spoře oděná obsluha je hlavní znakem restaurací. Podle Svobody vzhled obsluhujícího personálu musí přesně odpovídat konceptu Hooters, dívky mají přesný manuál nejen pro oděv, ale například i pro líčení a úpravu nehtů.

Navíc musejí být extrovertní a ovládat angličtinu. "Prodělaly třítýdenní velice intenzivní kurz, aby byly schopny poskytnout kvalitní služby," řekl Svoboda. Dívky jsou podle něj připraveny řešit i případné nevhodné chování podnapilých mužů, konkrétní postup ale Svoboda nesdělil. Restaurace ale není určena jen mužům, třetinu hostů řetězce tvoří ženy, desetinu rodiny, doplnil Svoboda. Pražská restaurace je z větší části nekuřácká.

Obsluha amerického řetězce Hooters.

O práci v první české Hooters se podle Svobody ucházely stovky českých žen. "Nezáleží na tom, v jaké zemi pracujete, když si na sebe oblečete oranžové šortky, tak se stanete součástí velké rodiny," řekla s nacvičeným úsměvem jedna z amerických Hooters Girls, která přijela vyškolit své české kolegyně.

Podle Marcely Šimkové z výzkumné agentury Data Servis - informace, která se dlouhodobě zabývá trhem spotřeby mimo domov, je na českém trhu stále místo pro nadnárodní restaurační řetězce. Jednou z podmínek úspěchu je podle ní typ nabídky a "určité odlišení od ostatních".

Obsluha amerického řetězce Hooters.

Největším řetězcem v ČR je nyní McDonald's, který má 81 provozoven a letos chce otevřít dalších pět. Nespí ani menší konkurence. Nadnárodní prodejce sendvičů Subway chce letos v České republice otevřít pět nových restaurací a zvýšit tak počet provozoven na 15. Nové provozovny otevře i Burger King, který na český trh vstoupil koncem roku 2008. V tuzemsku působí například i značka KFC, která má 50 restaurací.

Pozadu nezůstávají ani Češi, své sítě si budují třeba pivovary Budvar, Prazdroj a Staropramen.

Autoři: ,