Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sám doma po 27 letech. Macaulay Culkin si znovu zahrál Kevina, s pomocníkem Googlem

Média

  11:07
USA/PRAHA - Macaulay Culkin se po sedmadvaceti letech vrátil k roli Kevina v kultovním snímku Sám doma. Předělávky scének z vánoční rodinné komedie - zastrašování zlodějů, fiasko při holení v koupelně i samotné zjištění, že hlavní hrdina zůstal doma sám - využila společnost Google ve svém reklamním spotu propagujícím domácího asistenta, který Kevinovi výrazně asistuje.

Macaulay Culkin v reklamě na Google Home. foto: YouTube

Ve spotu nazvaném „Znovu sám doma“ (Home Alone Again) vidíme dnes osmatřicetiletého Culkina přehrávajícího scénky z filmu z roku 1991. V nové verzi ale Kevinovi nedělá problém se o sebe postarat - pomáhá mu totiž domácí asistent od Googlu.

Virtuální kalendář Culkina nejprve upozorní, že má dům pro sebe. V imitaci slavné scénky v koupelně zase Kevin aplikaci upozorní, že je třeba koupit vodu po holení. Díky kameře nainstalované před vchodem může hlavní hrdina také pozorovat poslíčka s pizzou, kterého napálí stejně jako v původním filmu.

Divák se dočká i dobrodružství se zloději, kteří přišli vyloupit dům Kevinovy rodiny. Díky domácímu asistentovi dokáže Culkin naprogramovat rozsvěcení světel, zavírání dveří i pohyb kartonových postaviček za okny - tedy činnosti, které v původním filmu z 90. let musel obstarat ručně.

Společnost Google se podle serveru Variety rozhodla spojit vánoční klasiku se svým produktem údajně proto, že je domácí asistent častým vánočním dárkem. Do své aplikace také doplnila několik odkazů na snímek. Pokud ji uživatel osloví s tím, zda na něco nezapomněl, může se mu dostat odpovědi: „Na Kevina!“

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!