Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Videohovory přes Zoom budou o svátcích a na začátku ledna časově neomezené

Zoom se stal hojně využívanou platformou za pandemie, kdy je řada lidí odkázána na práci z domova. foto: Reuters

Londýn - Videohovory přes platformu Zoom budou o vánočních svátcích a na začátku ledna bez omezení délky hovorů i pro bezplatné verze. Uvedla to v pátek agentura Reuters. Podobný krok už dříve učinila i konkurence. Zoom se stal hojně využívanou platformou za pandemie, kdy je řada lidí odkázána na práci z domova.
  12:09

Společnost Zoom Video Communications, která je poskytovatelem videohovorů přes internet, chce lidem umožnit trávit čas s rodinou tímto způsobem, když kvůli epidemii nejsou možná osobní setkání.

„Ať už se scházíte v poslední den chanuky, slavíte Vánoce, Nový rok nebo si připomínáte poslední dny (afroamerického svátku) kwanzy, vaše spojení s přáteli a rodinou nepřerušíme,“ uvedl mluvčí společnosti.

Základní bezplatná verze Zoomu umožňuje spojení na 40 minut, poté se hovor přeruší.

Podobné rozhodnutí už dříve oznámila společnost Alphabet, její komunikační platforma Google Meet zrušila hranici 60 minut na hovor až do března. Služby konferenčních videohovorů nabízí také Teams od Microsoftu a Webex od firmy Cisco, podle agentury AFP ale zatím žádné uvolnění pravidel pro své služby neohlásily.

Autor:

Mohlo by vás zajímat