Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Vietnamský developer podvedl na 42 tisíc investorů, ukradl 30 bilionů dongů

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Vietnamská developerská společnost Van Thinh Phat Holdings Group mezi lety 2018 a 2020 podvedla až 42 000 investorů a připravila je o celkem 30 bilionů dongů, tedy asi 28,3 miliardy korun na prodaných nelegálně vydaných dluhopisech, oznámila policie. Ředitelka společnosti Truong My Lan byla v případu zatčena už loni, nyní však ministerstvo veřejné bezpečnosti poprvé oznámilo figurující sumu.
  21:16

Vzhledem k velkému množství obětí s poškozenými spolupracují policejní oddělení a úřady na úrovni provincií a měst, uvedlo ministerstvo. Soud s obviněnou bývalou ředitelkou zatím nezačal a firma Van Thinh Phat nereagovala na žádost agentury Reuters o komentář.

Vietnamské úřady se v poslední době snaží aktivněji potírat finanční podvody a korupci; policie kromě Van Thinh Phat zatýkala i v dalších velkých firmách, a dokonce i regulačních úřadech. Komunistický prezident Vo Van Thuong, jenž složil přísahu letos v březnu, si boj s korupcí vytyčil jako jednu z hlavních priorit.

V červenci odsoudil soud v Hanoji k odnětí svobody 54 lidí, včetně vysoce postavených úředníků a bývalého ministra, za korupci a vymáhání peněz z lidí, kteří se během pandemie covidu-19 vraceli do Vietnamu repatriačními lety.

Autoři: ,

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...