Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Víkendové oslavy Československa omezí pražskou MHD

Ekonomika

  12:21
PRAHA - Některé akce připomínající 100 let od vzniku Československa omezí o víkendu městskou hromadnou dopravu v Praze. Největší změny si vyžádá vojenská přehlídka na Evropské třídě, další omezení čeká MHD kvůli videomappingu na budově Národního divadla a ohňostroji z Letné. Pražský dopravní podnik o tom v pondělí informoval na webu.

O víkendu dojde k omezení pražské dopravy. foto: Wikipedia/Honza Groh

Zhruba hodinová přehlídka ozbrojených složek se uskuteční v neděli od 14:00, večer předtím bude generální zkouška. Kvůli přehlídce nebudou jezdit tramvaje v ulicích Evropská, Svatovítská a Jugoslávských partyzánů, a to v sobotu 27. října od 20:00 do půlnoci, v neděli pak od zhruba 09:00 do 18:00. Pravidelné linky pojedou po objízdných trasách. „V trase Divoká Šárka - Nádraží Veleslavín - Bořislavka - Vozovna Střešovice - Prašný most - Hradčanská je zavedena náhradní autobusová doprava X20,“ uvedl dopravní podnik.

Omezen bude v okolí Evropské třídy také provoz autobusů - s jinou trasou musejí v sobotu večer a v neděli přes den počítat cestující linek 108, 143, 149 a 180. Zastávka Dejvická pro linky 107, 116, 147, 160, 340, 350 a 355 bude přemístěna do ulice Jugoslávských partyzánů, k výjezdu z autobusového obratiště. V obou směrech bude zřízena zastávka Lotyšská.

V době přehlídky bude posílen provoz metra A, vlaky budou jezdit každé 3,5 minuty, další linky plánuje dopravní podnik posilovat operativně. Stanice Dejvická bude v provozu, uzavřeny ale budou tři výstupy vedoucí na Evropskou.

Kvůli videomappingu na Národním divadle, které budou moci zájemci sledovat ze Střeleckého ostrova či mostu Legií, nebudou v neděli přibližně od 17:30 do půlnoci v obou směrech tramvaje mezi Újezdem, Národním divadlem a Jiráskovým náměstím. Odklon se dotkne linek 3,5, 9, 17, 22 a 23.

Vrcholem víkendových oslav bude ohňostroj, který v neděli zastaví tramvaje 14 a 17 od zhruba 18:15 hodin do 20:15 mezi zastávkami Staroměstská, Právnická fakulta a Čechův most. Autobusová linka 207 bude v úseku Staroměstská - Dlouhá třída odkloněna přes Malostranskou a Čechův most. „Pro dopravu v centru města doporučujeme využívat především linky metra. V případě potřeby bude provoz metra posílen,“ upozornil dopravce.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!