Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vítek chce vést Sazku, aby mohl vyhodit Hušáka a prodat O2 arénu

Ekonomika

  9:24
PRAHA - Podnikatel Radovan Vítek, který je největším věřitelem společnosti Sazka, chce plnou moc k řízení Sazky a plánuje prodej zadlužené O2 arény v pražských Vysočanech. Řekl to dnes Vítkův společník Josef Lébr. Vítek s Lébrem také chtějí odchod nynějšího šéfa Sazky Aleše Hušáka.

Radovan Vítek foto: MAFRA - David PortMAFRA

Informovaly o tom dnes Hospodářské noviny.

Vítek hrozí, že firmu pošle do insolvence, "pokud akcionáři nebudou chtít změnu". "Hala se musí prodat, i se ztrátou. Sazka není od toho, aby provozovala haly, ale loterie," řekl deníku Lébr.

Čtěte také

Vítek s Lébrem chtějí do Sazky nalít 2,5 až tři miliardy korun. Podobný plán představila minulý týden finanční skupina Penta, která se o Sazku také zajímá.

Sazka nechtěla Vítkův plán komentovat. "Žádné návrhy jsme neobdrželi. Bylo by předčasné se k něčemu vyjadřovat," řekl mluvčí firmy Zdeněk Zikmund.

Ředitel Sazky Aleš Hušák

Akcionáři nyní řeší, co se Sazkou: zda dál spoléhat na jejího šéfa Aleše Hušáka, či kývnout na nabídky Penty nebo Vítka. "Lébrovy názory mají hlavu a patu. Přeji si, aby se obě velké skupiny (Penta a Vítek) spolu potkaly, a ne aby spolu o Sazku zápasily. V každém případě se musí změnit systém řízení Sazky," řekl listu šéf tenisového svazu Ivo Kaderka. 

Rok 2010 v obrazech

Šéf ČSTV Pavel Kořan uvedl, že "všechny varianty je nutné probrat s právníky, auditory a ve výboru ČSTV". "Pořád vidím možnost přežití Sazky i bez investorů zvenčí," řekl Kořan.

Autoři: ,

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat