Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z 900 videoklipů byla nejlepší kapela IAN a vyhrála YouTube Fest

Ekonomika

  7:00
PRAHA - Absolutním vítězem soutěže videoklipů talentovaných hudebníků Český YouTube Fest se stala kapela IAN s písní Mom´n´Dad. Druhou pozici s písní Gold Digger obsadila kapela Dirty Blondes.

YouTube foto: Reprofoto

Na třetí příčce se umístili We on the Moon s písní The ocean sky. Čtvrté místo patří formaci Evelynne, která zabodovala s písní D.N.A. Pětici pak uzavírá skladba Year of Tiger od kapely I like you Hysteric. Výsledky dnes oznámili na slavnostním udílení Výročních cen OSA za rok 2012 v divadle Hybernia.

ODKAZ:

Vítězové získávají možnost vystoupit na známých tuzemských letních festivalech. Absolutní vítěz se představí mezinárodnímu publiku na legendárním maďarském festivalu Sziget. Uživatelé YouTube rozdělili mezi své favority přes 60.000 hlasů. "I když je projekt IAN na hudebním poli úplně nový a de facto neznámý, naše píseň Mom' n 'Dad v konkurenci uspěla - a to nejen mezi přáteli a známými, ale i mezi novými posluchači, kteří si chtěli poslechnout něco nového. Toho si moc vážíme," uvedli členové kapely Ian Yvese a Jan Kaňka. "Věříme, že nás možnost spolupráce v profesionálním a kreativním prostředí nakopne do dalších, famózních, námi neprobádaných výšin," dodali.

Talentovaní umělci přihlásili do letošního ročníku Českého YouTube Festu 900 videoklipů, o 15 procent více než v minulém roce. Do soutěže se letos zapojilo přes 460 kapel a interpretů, zájem z řad umělců se tak oproti loňskému roku zvýšil o třetinu. V porotě hudebních expertů, která vybrala finálovou patnáctku, letos zasedli, kromě kapely Lucie, která je také tváří letošního YouTube Festu, i hudebník a producent Boris Carloff, vítěz minulého ročníku soutěže skupina Bek Ofis a zástupci serveru iReport a spolupořadatelů z Ochranného svazu autorského (OSA) a hudebního portálu Bandzone.cz.

"Výběr finálové patnáctky nakonec nebyl tak náročný, jak jsme se obávali. Český YouTube Fest potvrzuje, že je mezi námi řada skvělých neznámých skupin - jen jim dát šanci se představit," podotkl člen kapely Lucie Michal Dvořák.

Do loňského ročníku YouTube Fest zaslalo několik set hudebníků téměř 800 videoklipů. Hlasování se zúčastnilo přes 60.000 uživatelů. Vyhrála kapela Bek Ofis, která zabodovala s písní Náhradník.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat