Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vítězi show Duety se stali komentátor Bernatský a zpěvačka Janů

Média

  22:34
PRAHA - Ve finálovém souboji o titul krále a královny duetů v televizní pěvecké show Duety ...když hvězdy zpívají se z vítězství radovala dvojice Vojtěch Bernatský a Petra Janů. Vítězové v sobotu večer uspěli v hodnocení poroty na body v poměru 114 ku 110, esemeskové hlasy od diváků jejich triumf potvrdily.

Vítězná dvojice Bernatský a Janů foto: Česká televizeReprofoto

"Jsem moc rád i za Petru, protože se mnou měla dost trápení a trpělivosti," uvedl sportovní komentátor České televize Bernatský.

Vítězný pár u poroty a diváků zabodoval v pomalém tempu skladbou Párkrát mlčet z muzikálu Fantom opery, v rychlém tempu soulem Sedmkrát od dívčí skupiny Blackmilk. Jako třetí píseň, která měla vyjádřit jejich vzájemný vztah, si vybrali baladu Jednou nebe zavolá z repertoáru jejich finálového soupeře Petra Koláře. V závěrečném kole si se svými soupeři - herečkou Simonou Postlerovou a Kolářem - jako kvartet zazpívali hit Tam za vodou v rákosí.

Zpívali i moderátoři
V průběhu přímého přenosu na ČT1 čekalo diváky pěvecké překvapení večera v podání moderátorské dvojice Tereza Kostková a Aleš Háma. Ti společně předvedli skladbu Klíč pro štěstí, kterou v originále zpívá Marie Rottrová a Jiří Bartoška.

Duety

V pěvecké show Duety... když hvězdy bojovalo několik týdnů o přízeň diváků osm párů tvořených profesionálními zpěváky a známými osobnostmi. Soutěžící se utkali v různých hudebních žánrech jako pop, rock, soul, country nebo swing. Pořad měl podle šéfproducenta Martina Kopřivy ukázat, že se lidé mohou naučit zpívat.

Šest párů, které do finále Duetů nepostoupily - Daniel Rous a Marcela Březinová, Ester Janečková a Kamil Střihavka, Jaromír Nosek a Jitka Zelenková, Pavel Zedníček a Radka Fišarová, Zuzana Jandová a Petr Kotvald, Jana Boušková a Tomáš Trapl - se s diváky společně rozloučili vánoční písní Happy Christmas (War Is Over) od Johna Lennona. Všechny účinkující doprovázel Moondance Orchestra pod vedením Martina Kumžáka.

Pořad, který Česká televize získala v licenci od britské televize BBC, má podobná pravidla jako populární StarDance. Hodnocení párů bylo rozděleno mezi odbornou porotu a diváky. V porotě zasedli novinář, textař a producent Michael Prostějovský, hudebník Ota Balage, zpěvačka Linda Finková a kytarista Lubomír Brabec.

Novinka prý nemá být konkurencí Česko Slovenské SuperStar, kterou v současnosti vysílá soukromá televize Nova. Duety zaznamenaly menší divácký zájem než jejich taneční příbuzná z dílny BBC StarDance i Česko Slovenská SuperStar. Zatímco na první řadu StarDance se dívalo průměrně 1,9 milionu diváků, Duety sledovalo o zhruba milion lidí méně.

Letošní Česko Slovenská SuperStar přitahovala diváky jen postupně, přesto první díl vidělo začátkem září 1,6 milionu lidí. Na předposlední finálový večer se jich dívalo přes dva miliony a některá kola dosáhla sledovanosti přes 2,5 milionu.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat