Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Vodafone ohlásil rekordní propouštění. Do tří let skončí 11 tisíc lidí

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Rekordní propouštění ohlásila britská telekomunikační společnost Vodafone Group. V následujících třech letech hodlá zrušit 11 000 pracovních míst. Firma, která působí také v České republice, to v úterý oznámila v tiskové zprávě. Vodafone po celém světě zaměstnává kolem 100 000 lidí a toto naplánované snižování počtu zaměstnanců je nejrozsáhlejší v historii podniku.
  9:56

Vodafone rovněž oznámil, že tržby v uplynulém finančním roce zvýšil pouze o 0,3 procenta na 45,7 miliardy eur (zhruba 1,1 bilionu Kč).

Hrozí vám propouštění? Najděte si dobrou práci na pracovním portálu jobDNES.cz dřív, než to začne.

„Náš výkon není dostatečně dobrý,“ uvedla dnes nová šéfka podniku Margherita Della Valle. „Mými prioritami jsou zákazníci, jednoduchost a růst. Naši organizaci zjednodušíme a vymýtíme složitost, abychom obnovili konkurenceschopnost,“ dodala.

Vodafone už v letošním roce ohlásil plány na zrušení asi jednoho tisíce pracovních míst v Itálii. Podle zpráv médií by firma chtěla zrušit také asi 1300 pracovních míst v Německu.

Součástí skupiny Vodafone je od roku 2005 rovněž společnost Vodafone Czech Republic. Ta má podle svých internetových stránek v Česku přes 4,5 milionu zákazníků.

Autoři: ,