Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Currywurst zaměstnancům nechybí, bezmasá jídla si oblíbili, tvrdí automobilka Volkswagen

Automobilka Volkswagen vyřadila currywurst z jídelníčku kantýny hlavní budovy ve Wolfsburgu. (19. února 2016) foto: Profimedia.cz

Zaměstnanci hlavní budovy německé centrály automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu se po necelém půlroce sžili s podnikovou kantýnou bez oblíbeného currywurstu, tvrdí firma. Když oznámila, že začne vařit pouze vegetariánská jídla, která občas proloží rybou, vyvolalo to mnoho negativních reakcí. Bezmasá jídla však podle ní nyní bývají před koncem otevírací doby vyprodaná.
  7:48

Když Volkswagen v létě oznámil, že se v jedné kantýně centrály bude nabízet jen bezmasá kuchyně, vyvolalo to bouři reakcí a komentářů. Nezdržel se ho ani bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který dříve býval členem dozorčí rady Volkswagenu.

„Kdybych ještě zasedal v dozorčí radě VW, tohle by se nestalo,“ napsal tehdy Schröder. Vytvořil také hashtag „zachraňte currywurst“.

Síla reakce veřejnosti firmu překvapila. „Od začátku bylo jasné, že na currywurstu, který budeme i nadále nabízet ve všech ostatních jídelnách závodu, není nic špatného,“ říká Nils Potthast, který má podnikové stravování na starosti. Zaměstnanci si ho mohou i nadále dát například v kantýně, která se nachází hned na protější straně ulice.

Krok Volkswagenu v letní okurkové sezoně vzbudil velký zájem nejen médií. „Odezva našich hostů je senzační a trvale pozitivní,“ říká nyní Potthast. A to jak z řad zaměstnanců ve výrobě, tak od administrativních pracovníků. Za novým konceptem podle něj stojí i zaměstnanci v kuchyni.

Vlastní masna Volkswagenu vyráběla často více currywurstů, než kolik firma vyrobila aut své kmenové značky. Portál AutoMotorUndSport napsal, že originální currywurst z Volkswagenu, do něhož se koření míchá podle tajné receptury, má vlastní výrobní číslo 199 398 500 A, pod kterým si ho obchodníci mohou objednávat z katalogu koncernu.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat