Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Volkswagen investuje ve Španělsku 785 milionů eur

Ekonomika

  7:00
MADRID - Automobilka Volkswagen plánuje v příštích pěti letech investovat do své továrny v severním Španělsku 785 milionů eur, tedy asi 20,1 miliardy korun. Největší evropská automobilka je za posledních několik měsíců třetím výrobcem aut, který oznámil zvýšení investice ve Španělsku, které se potýká s recesí.

Volkswagen - logo. foto: Reprofoto

Španělská vláda investici přivítala. Podle ní je výsledkem reformy trhu práce, která dělá zemi konkurenceschopnější pro podnikatele a zlevňuje firmám najímání i propouštění zaměstnanců.

Nová generace modelu Polo
"Velká část z investice 785 milionů eur půjde na přípravu zařízení pro výrobu nové generace modelu Polo a jeho budoucího nástupce," uvedla automobilka v prohlášení. Závod v autonomní oblasti Navarra má výrobní kapacitu 1400 vozů denně a zaměstnává 4600 lidí.

Francouzský Renault v listopadu uvedl, že najme ve své španělské továrně 1300 nových zaměstnanců. Měsíc předtím americký Ford oznámil, že zavře svoji továrnu v Belgii a přesune výrobu do Španělska.

Pouze japonský Nissan minulý týden prohlásil, že ruší plány na rozšíření výroby ve Španělsku, protože se nedohodl s odbory na nových mzdových podmínkách. Podle Nissanu Španělsko přišlo o 4000 nových pracovních míst a 130 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!