Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Milionářský tramping. Volkswagen ukázal nový model Californie

Ekonomika

  6:00
PRAHA - Volkswagen představil na letošním veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu novou generaci modelu California. Tu je možné pořídit ve třech výbavových liniích Beach, Coast a Ocean. V Česku začínají jejich ceny od jednoho a čtvrt milionu.

Nový Volkswagen California rozšiřuje řadu obytných vozů. foto: Volkswagen

California Beach je kombinace až sedmimístného osobního vozu a obytného vozidla, které nabízí až pět lůžek. Výklopná střecha umožní každodenní provoz i prázdninové cestování.

Všechny verze mají integrované rolety na oknech a v kombinaci s vyjímatelným kempinkovým stolem v bočních posuvných dveřích a skládacími křesly v zadním výklopném víku je majitel kdykoli připraven i na výlet.

Novinkou je varianta California Coach, která je díky manuálně výklopné střeše a vestavěnému nábytku z hliníku s ozdobným obložením ze světlého dřeva spíš obytným než osobním vozidlem. Až pětimístný interiér zajišťuje podle automobilky komfortní život i na delších cestách. Samozřejmostí je kuchyňka s dřezem z ušlechtilé oceli, chladnička o objemu 42 litrů, plynový vařič se dvěma hořáky a úložné prostory.

Zásadním rysem modelové řady California je kromě variabilního multifunkčního interiéru a integrovaného příslušenství výklopné dvoulůžko v „prvním patře“. Kvůli tomu byla zachována výklopná střecha s lůžkem o rozměrech 1,2 x 2 metry a osvědčený půdorys se sklopnou lavicí vzadu, kterou lze rozložit na lůžko, a, v závislosti na výbavě, štíhlou kuchyňskou linkou s chladničkou, plynovým vařičem a kuchyňským dřezem, jakož i uložnými prostory na levé straně. Všechny tři modely mají i nadále vnější výšku 1,99 metru, která je vhodná pro každodenní provoz bez jakýchkoli omezení.

Volkswagen řeší v novém modelu všechny problémy delšího cestování.
Střešní prostor v sobě ukrývá spací místo.

Modely California kromě toho disponují sériově nebo na přání veškerými inovacemi nejnovější generace modelové řady T, od asistenčních systémů, přes nejnovější informační a zábavní systémy, včetně „App Connect“, až po adaptivní podvozek.

Nová generace motorů se vyznačuje nízkou spotřebou paliva, a to od 6,3 l/100 km. V porovnání s předchozí generací ušetří současné motory přibližně jeden litr paliva na 100 kilometrů.

Autor: