Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Volkswagen zvýšil prodej aut, hlásí nový rekord

Ekonomika

  15:59
WOLFSBURG - Německá automobilka Volkswagen v dubnu zvýšila odbyt své vlajkové značky VW o 6,8 procenta na 513.400 vozů. Za první čtyři měsíce roku jich dodala skoro dva miliony, což je nový rekord, uvedla automobilka.

Logo firmy Volkswagen. foto: ČTK

Zvýšení odbytu vysvětluje mimo jiné dobrým vývojem prodeje v Evropě a Číně, ale i pokračující vysokou poptávkou o modely jako je Volkswagen Golf. Za první čtyři měsíce roku se odbyt aut se značkou VW zvýšil o 4,6 procenta na 1,99 milionu vozů. Skoro dva miliony vozů značky VW předala automobilka zákazníkům za první čtyři měsíce roku vůbec poprvé, uvedl Volkswagen.

Skupina Volkswagen loni na celém světě prodala 9,7 milionu aut. Vozy značky VW se na celosvětovém prodeji skupiny podílely skoro jednou polovinou.

Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. Součástí koncernu Volkswagen jsou i značky Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Seat. Předloni firma převzala výrobce sportovních vozů Porsche.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...