Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Volkswagen: Trhy jsou napjaté. Amerika padá, Čína letí vzhůru

Ekonomika

  6:00
WOLFSBURG - Německý automobilový koncern Volkswagen v prvním pololetí zvýšil dodávky zákazníkům o šest procent na téměř pět milionů vozů. V samotném červnu však dodávky stouply pouze o čtyři procenta kvůli poklesu poptávky na americkém kontinentu, napsala agentura Reuters.

Lídrem Evropského trhu s automobily je společnost Volkswagen. foto: VolkswagenLidovky.cz

"Podmínky na některých trzích zůstávají napjaté," upozornil šéf prodeje Volkswagenu Christian Klingler. Dodal nicméně, že první pololetí bylo uspokojivé a že firma vstupuje do druhého pololetí s důvěrou.

Volkswagen

Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem aut na světě. Koncernu Volkswagen patří také značky Audi, Porsche Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat.

Koncern v prvním pololetí zvýšil dodávky na evropský trh o sedm procent na téměř dva miliony vozů. V Číně dodávky stouply dokonce o 17,5 procenta, v Severní Americe však klesly o tři procenta a v Jižní Americe se propadly o 22 procent.

Škoda Auto již dříve oznámila, že v prvním pololetí zvýšila prodej o 12,5 procenta na 522.500 vozů. Poprvé tak v období od ledna do června prodala přes půl milionu aut. V samotném červnu její prodej stoupl o zhruba osm procent na rekordních 94.500 vozů.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...