Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vorlův film o médiích a manipulaci podpoří Prima, Nově už se nelíbí

Média

  19:47
PRAHA - Komerční televize Prima se stala mediálním partnerem nového snímku režiséra Tomáše Vorla Ulovit miliardáře. Ten dosud podporovala konkurenční Nova, propagovala ho třeba na svém serveru tn.cz, pak se ale rozhodla od toho upustit.

Jak ulovin miliardáře (2009) foto: 4pressReprofoto

"Televize Nova ukončila mediální partnerství s filmem Ulovit miliardáře tak, jak jí to umožňuje smlouva," sdělila LN mluvčí televize Michaela Fričová.

"Finální podoba filmu neodpovídala kritériím, podle nichž televize Nova rozhoduje o odvysílání snímku na obrazovce," uvedla mluvčí k filmu, který tvůrci představují jako "drzou komedii" o médiích, lobbingu, manipulacích s informacemi, korupci a s ní spojených politických tlacích.

Snímek, který bude mít veřejnou premiéru 1. října, tak propaguje televize Prima, která jej po uvedení v kinech představí i na své obrazovce. "Jsme mediální partner a máme dlouhodobou licenci na vysílání," přiblížila na dotaz LN mluvčí Primy Jana Kocová.

"Doposud jsem všechny filmy dělal s Českou televizí, ale televize Prima mi nabídla tak dobré podmínky a poskytla natolik zajímavou propagaci filmu, že se to nedalo odmítnout," uvedl režisér Tomáš Vorel.

Přitom ještě na jaře byla mezi produkčními společnosti kromě režisérovy firmy VorelFilm a plynárenského podniku RWE uvedena právě televize Nova. Teď už Vorel uvádí mezi producenty jen svou firmu a státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Ten podle informací ministerstva kultury přispěl 5 miliony korun. Celkový rozpočet filmu byl plánován na 27 milionů korun.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....