Smlouva uzavřená v listopadu 2009 byla dodatkem z loňského července prodloužena o deset let s možností prodloužení o dalších pět let. Vyjádření LČR a ministerstva novináři shání.
"Smlouva na prodej těžebních zbytků z lesů 'korunuje' dřívější kauzy. Vedení Lesů je spojené s problematickými dražbami, sponzoringem a dokonce i s obviněním pletichy při veřejné soutěži," uvedl poslanec VV Josef Novotný.
Václav Junek, šéf zkrachovalého Chemapolu, se drží na výsluní
Podle něj LČR firmě, jejímž předsedou představenstva je šéf někdejšího gigantu Chemapol Václav Junek, surovinu nabídly za ceny, které jsou až o pětinu pod cenami běžnými na trhu. Ve smlouvě jsou prý navíc obsaženy "neobvyklé bonusy". Smlouva zajišťuje LST nákup štěpky, klestí a dalšího materiálu po těžbě dřeva ve státních lesích v Karlovarském a Plzeňském kraji.
Věci veřejné v minulosti zažádaly Fuksu o vysvětlení celé záležitosti, jeho odpověď je však prý neuspokojila.
Novotný s odvoláním na spornou zakázku v pátek také zpochybnil schopnost státního podniku uzavírat do budoucna dlouhodobé smlouvy na lesnické práce a prodej dřeva.
"S touto politikou nemůžeme souhlasit a vyzýváme pana ministra Fuksu k razantním personálním krokům, které vrátí do Lesů ČR poctivost a zvýší věrohodnost celé vlády i jeho samotného," dodal Novotný.