Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vydavatelství Mladá fronta pohltilo konkurenční CPress Media

Ekonomika

  18:59
Vydavatelství Mladá fronta (nemá nic společného s deníkem MFDnes) převzalo konkurenční společnost CPress Media, která vydává především technicky zaměřené magazíny a vlastní řadu specializovaných webů. Od příštího měsíce převezme kontrolu jak nad všemi internetovými stránkami, tak nad časopisy brněnského vydavatele, napsal dnes server Týden.cz.

Vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s finančními partnery pracuje na restrukturalizaci společnosti CPress Media. Od července bude spravovat veškeré weby a časopisy a zajišťovat prodej inzerce, oznámilo dnes vydavatelství na svém webu.

S akvizicí CPress Media získává Mladá fronta celkem třináct webů a devět časopisů. Patří mezi ně technologické časopisy Computer, Mobility, nebo Digifoto, z webů pak IT magazín Živě.cz, server o mobilních telefonech Mobilmania.cz, stránky o životním stylu Ženy.cz, nebo informační portál pro hráče počítačových her Doupě.cz.

Server Lupa.cz už v květnu upozornil, že Mladá fronta nákup vydavatelství CPress Media zvažuje. Investiční fond Riverside, který CPress Media vlastnil přes kyperskou společnost Tetricus, podle Lupy už od září loňského roku nabízel na prodej internetovou divizi vydavatelství CP Online. Ve své dnešní zprávě Lupa upozorňuje na spekulace, že se akvizice nejspíš neobejde bez zrušení některých okrajových titulů, konkrétně časopisů Pojď si hrát, Connect, Osobní finance či Computer Design.

Vydavatelství Mladá fronta od roku 2007 vydává ekonomický deník E15 a od roku 2009 multiregionální týdeník Sedmička. Divize Online vydavatelství Mladá fronta provozuje ženské weby Dáma.cz, Recepty.cz, Maminka.cz, Fitweb.cz, zpravodajské weby E15.cz či Sedmička.cz a také cestovatelský portál Orbion.cz.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat