Neděle 20. června 2021svátek má Květa 17 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Vyšel nový týdeník. Stojí za ním Babiš

V deseti západočeských okresech vyšlo ve čtvrtek 8. března první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V deseti západočeských okresech vyšlo ve čtvrtek 8. března první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš. | foto: ČTK

PLZEŇ V deseti západočeských okresech vyšlo včera první číslo regionálního týdeníku 5+2 dny, za nímž stojí miliardář Andrej Babiš.

Týdeník s 32 stranami je distribuován zdarma a do konce roku by se měl rozšířit do dalších regionů. Celkový náklad v Plzeňském a Karlovarském kraji se pohybuje kolem 100.000 výtisků, řekla ČTK ředitelka redakcí Alena Nová. Týdeník bude vycházet každý čtvrtek.

V včerejším čísle plzeňské mutace je 16 zpravodajských a šest inzertních stran, zbytek tvoří televizní program a jedna strana kulturních pozvánek.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle úvodníku má nový týdeník přinášet hlavně zprávy z nejbližšího okolí.

Mezi firmami inzerujícími své zboží jsou ve včerejším čísle také podniky z Babišovy skupiny Agrofert, tedy Penam, Kostelecké uzeniny a Vodňanské kuře.

"Stránky se budou rozšiřovat podle rozsahu inzerce," uvedla Nová. Prvních šest stran je podle ní úzce lokálních, které se budou v případě rozšiřovaní týdeníku posilovat.

Týdeník se rozdával na desítkách míst Plzeňského a Karlovarského kraje, část dostali lidé do schránek. "Bere si to každý, od důchodců po mladé. Je to také tím, že k tomu dáváme 'pišingr' (závin z Babišových pekáren Penam)," uvedl kolportér v Plzni.

Do konce roku bude 5+2 vycházet ve všech okresech

Celobarevný týdeník 5+2 dny vydává a.s. AGF Media, která vznikla loni v prosinci a vlastní ji Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše. Šéfem projektu je Vladimír Junger, který v letech 1992 až 2002 vedl divizi západočeských deníků Bohemia ve vydavatelství Vltava Labe Press (VLP).

Později řídil vydavatelství Impuls ČR. "Do konce roku by měla v každém okrese ČR vycházet jedna mutace týdeníku. Z celkových 32 stránek bude vždy osm zaměřených na lokální zprávy," řekl Junger s tím, že cílový náklad týdeníku by měl být asi milion výtisků. O nákladech na výrobu časopisu společnost neinformovala. Týdeník se má začít rozšiřovat do dalších krajů a okresů od druhé poloviny dubna.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Majitel Agrofertu Andrej Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, letos jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 913. příčku s odhadovaným majetkem 1,4 miliardy dolarů. Babiš nedávno vzbudil pozornost ostrou kritikou korupčního prostředí v Česku. Se svou protikorupční iniciativou Ano 2011 má ambice uspět v nadcházejících parlamentních volbách.

,

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...