Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Hranaté hamburgery míří do Česka. Wendy’s už nabírá franšízanty

Logo Wendy’s foto: Wendy’s

Na český trh vstoupí další světový řetězec s rychlým občerstvením Wendy’s. Od roku 2023 se jedná už o třetí globální značku nabízející převážně hamburgery, která otevře pobočku v Česku. Součástí první vlny evropské expanze má být také Irsko a Rumunsko.
  19:14

Značka Wendy’s se sídlem v Columbusu v USA je známá především díky hranatým hamburgerům, čerstvě připraveným salátům a dalším typickým pokrmům, jako jsou pečené brambory a dezert Frosty.

Společnost se sídlem ve Spojených státech nyní působí v Evropě pouze v Británii; během deseti let však Wendy’s počítá s otevřením stovek restaurací v Evropě. Umístění první české pobočky ani termín otevření řetězec zatím neupřesnil, na dotaz ČTK jeho zástupci uvedli, že uvažují o Praze a dalších větších městech.

Řetězec Wendy’s zařadil Česko mezi první země, kam chce v následujících letech rozšířit své služby. „Česko je díky svému silnému trhu, velké tradici rychlého občerstvení a výborné geografické poloze ideální základnou pro naši expanzi v Evropě,“ řekl ředitel společnosti Wendy’s pro Evropu Michael Clarke. Celkem nyní Wendy’s provozuje přes 7 100 restaurací ve více než 30 zemích.

Loni v listopadu otevřel na Václavském náměstí svou první pobočku řetězec Popeyes, který se zaměřuje na jídla s kuřecím masem ve stylu kuchyně z americké Louisiany. V nově zrekonstruovaném obchodním domě Máj by pak letos na podzim měl otevřít první českou pobočku americký řetězec rychlého občerstvení Five Guys.

Kromě Česka oznámila společnost Wendy’s rozvoj franšízy také v Irsku a Rumunsku; v těchto dvou zemích plánuje řetězec otevřít pobočky v příštím roce. Právě zahraniční trhy jsou pro rozšíření řetězce zásadní: měly by tvořit až 70 procent jeho expanze. V dalších deseti letech počítá firma se vznikem poboček například také v Polsku, Španělsku, Portugalsku nebo Francii.

„Je to vzrušující doba pro celý tým Wendy’s v Evropě. Rychle rozšiřujeme působnost restaurací této značky a fanoušci i zákazníci se nás stále ptají: Kde se otevře další restaurace Wendy’s?“ dodává Clarke a zdůrazňuje, že společnost se soustředí na budování dlouhodobých vztahů s novými i stávajícími franšízanty.

Netradiční hranaté hamburgery

Stejně jako Popeyes či Five Guys se společnost zaměřuje na přípravu hamburgerů. Wendy’s je známá především díky svým hranatým hamburgerům připravovaným z čerstvého hovězího masa a podávaným rovnou z grilu.

Legendární hranaté hovězí, které ke značce neodmyslitelně patří.

Na otevření první pražské pobočky Popeyes čekali lidé ve frontě několik hodin. Vedoucí pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu ve společnosti Cushman&Wakefield Jan Kotrbáček při loňském uvedení tohoto řetězce řekl, že trh s rychlým občerstvením v ČR nadále není zcela nasycený a firmy v tuzemsku fungují velmi dobře.

V Česku jsou nejrozšířenější restaurace rychlého občerstvení KFC se 127 podniky a McDonald’s, který naposledy otevřel svůj 122. podnik. Na trhu je také například Burger King nebo Pizza Hut.

Autoři: ,

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....