Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Woods vydělává miliardy, ostatní sportovci mu sahají tak po kotníky

Ekonomika

  10:48
Tiger Woods zůstává už osmý rok po sobě sportovcem s nejvyšším ročním příjmem, který je navíc dvaapůlkrát vyšší, než na který dosáhnou jeho nejbližší konkurenti. Nejlepší golfista světa loni vydělal 110 milionů dolarů, a to i přes zranění kolena kvůli kterému osm měsíců nehrál.

Tiger Woods foto: AFP

1* Tiger Woods - 110 milionů dolarů
Zdaleka největším Woodsovým sponzorem je společnost Nike, která na účet golfisty za rok poslala 30 milionů dolarů, o moc pozadu ale nezůstaly ani značky jako PepsiCo, General Motors, AT&T. V Česku Woodse známe především z reklamy na Gillette. Za svou třináctiletou kariéru si už přišel na 900 milionů dolarů a v příštím roce se tak pravděpodobně stane prvním sportovcem, který se přehoupne přes miliardu dolarů.

2* Kobe Bryant - 45 milionů dolarů
Bryant ubránil svojí pozici nejlépe placeného hráče NBA všech dob poté, co počtvrté získal s týmem Los Angeles ligový titul. Popularitu 'Černé Mamby' potvrzují i rostoucí prodeje zboží s jeho značkou No. 24. Svůj roční plat 21 milionů dolarů, který dostává od Lakers, vylepšil smlouvami s Nike, Upper Deck, Activision a Vitamin Water.

Kobe Bryant

2* Michael Jordan - 45 milionů dolarů
Nejpopulárnější sportovec v USA se umístil na třetím místě po šesté a pravděpodobně naposledy. Jordanova značka ročně skrze společnost Nike prodává zboží téměř za miliardu dolarů. 

Michael Jordan

2* Kimi Raikkonen - 45 milionů dolarů
Nejlépe placený pilot formule 1 skončil letos poté, co v roce 2007 získal titul ve světovém poháru, na neuspokojivém třetím místě. Ferrari přesto s Raikkonenem v září prodloužilo původně jednoletou smlouvu až do roku 2010.

Kimi Raikkonen

5* David Backham - 42 milionů dolarů
Sice není nejlepší hráčem na hřišti, ale nejpopulárnějším fotbalistou zůstává, což je důvod pro společnosti jako je Adidas, Giorgio Armani nebo Motorola, aby mu platily miliony dolarů.

David Beckham

6* LeBron James - 40 milionů dolarů
Nejužitečnější hráč NBA dovedl Clevelandské Cavaliers k nejlepšímu umístění v historii. Team se přesto nedostal do playoff a i kdyby mu tak management nabídl největší smlouvu v historii NBA, James nejspíš půjde o dům dál.

LeBron James

6* Phil Mickelson - 40 milionů dolarů
Mickelson hraje druhé housle Tigeru Woodsovi, což mu zajišťuje velice lukrativní místo druhého nejlépe placeného golfového hráče světa.

Phil Mickelson

6* Manny Pacquiao - 40 milionů dolarů
Pac-Man na sebe strhl veškerou pozornost, když v minulém roce ovládl boxerské ringy. Pacquiao, který se umístil i v žebříčku 100 nejvlivnějších lidí časopisu Time, plánuje po ukončení jeho kariéry v ringu nastoupit na dráhu politika.

Manny Pacquiao (vpravo)

9* Valentino Rossi - 35 milionů dolarů
Největší hvězda motocyklového sportu, která získala v roce 2008 po osmé titul ve světovém šampionátu, dostává ročně jen od Yamahy 16 milionů dolarů. Jeho příjem více než zdvojnásobuje propagování energetického nápoje Monster. 

Valentino Rossi

10 * Dale Earnhardt Jr. - 34 milonů dolarů
Přestože v minulých dvou sezónách vyhrál jen dva závody, fanoušci ho v roce 2008 vybrali za nejpopulárnějšího řidiče v Nascaru už po šesté za sebou. Mezi Earnhardtovi největší osobní sponzory patří Adidas, Chevrolet, Polaris nebo Wrangler.

Dale Earnhardt

Žebříček, který sestavil časopis Forbes, započítává roční platy, kontrakty se sponzory, bonusy a poplatky z licencí, které sportovci dostali mezi červnem 2008 a 2009 bez daní a jiných poplatků. Na účet dvaceti nejvíce vydělávajících sportovců světa za toto období přišlo dohromady bezmála 800 milionů dolarů, o jedno procento méně, než v předešlém roce. 

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat