Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tvrdá rána pro Yahoo: v Mexiku dostal pokutu 2,7 miliardy dolarů

Ekonomika

  10:31
MEXIKO - Mexický soud uložil americké internetové společnosti Yahoo pokutu 2,7 miliardy dolarů (zhruba 52 miliard korun) za porušení kontraktu, který se týkal tamních "žlutých stránek". Informovala o tom agentura AFP. Firma se proti verdiktu odvolá.

Yahoo foto: ČTK

Žalobu proti mexické divizi Yahoo podaly společnosti Worldwide Directories a Ideas Interactivas. Kolem případu panuje mnoho nejasností, ale americká internetová společnost, která provozuje vyhledávač stejného jména, uvedla, že "žalující strana hovoří o porušení kontraktu, příslibu a ušlém zisku, který je spojen s poskytováním služby žlutých stránek".

ČTĚTE TAKÉ:

Mexické společnosti žalobu nijak nekomentovaly a dokumenty mexického soudu nejsou veřejné. Yahoo má od července novou generální ředitelku Marissu Mayerovou, která dlouhou dobu působila ve firmě Google a je pátou ředitelkou firmy za pět let. Mayerová měla vrátit firmu zpět k růstu.

Yahoo ve třetím čtvrtletí své hospodaření skutečně zlepšila a vydělala 3,2 miliardy USD (zhruba 60,1 miliardy Kč) a zisk na akcii činil 2,64 USD.

Autoři: ,