Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

YouTube v Evropě zablokoval kanály spojené s ruskou televizí RT a Sputnikem

Ruská televize RT foto: Wikipedia.org

YouTube s okamžitou platností zablokoval po celé Evropě kanály spojené s ruskou televizí RT a s webem Sputnik. Zdůvodnil to situací na Ukrajině. Chvíli ale bude ještě trvat, než budou opatření technicky provedena.
  10:16

Vlastníkem YouTube je americká společnosti Google ze skupiny Alphabet.

„Bude sice nějakou chvilku trvat, než to těmi systémy projde, ale začalo to platit okamžitě. Zároveň naše týmy situaci nepřetržitě monitorují a rychle reagují,“ řekla mluvčí firmy Google v České republice Alžběta Houzarová.

Ruské televize napojené na stát už od minulého týdne blokují čeští operátoři T-Mobile nebo O2. Internetové sdružení CZ.NIC zároveň zablokovalo osm proruských dezinformačních webů s koncovkou .cz.

YouTube je největší světový web s videoobsahem.

Podle mluvčího americké firmy bude chvíli trvat, než budou opatření technicky provedena. „Naše týmy situaci nadále nepřetržitě monitorují, abychom mohli co nejrychleji jednat,“ citovala jej agentura DPA.

Už v neděli společnost Meta Platforms, majitel Facebooku a provozovatel internetových stránek pro přehrávaní videí YouTube zakázali ruským státním médiím a dalším ruským kanálům získávat peníze z reklamy na jejich platformách.

Meta k tomu uvedla, že zakazuje ruským státním médiím provozovat reklamu nebo získávat peníze z reklamy na jejích platformách kdekoliv ve světě.

Autoři: ,