Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Youtube zakázal dětem přístup k novému klipu Madonny

Ekonomika

  8:47
LOS ANGELES - Madonna ve svých třiapadesáti letech snaží znovu šokovat. Tentokrát videoklipem k písni Girls Gone Wild, který musel být na serveru YouTube zakázán pro uživatele mladší 18 let.

Madonna v novém videoklipu Girls Gone Wild foto: YouTube.com

V pondělí vyšlo ve Spojených státech nové CD zpěvačky Madonny MDNA. Album se hned po svém vydáním setkalo s kladným ohlasem kritiky. Madonnino chování už nikoliv. Hvězda světového popu totiž název alba vysvětlila jako zkratku pro "Madonninu drogu", která podle ní vyvolává milostné opojení. To okamžitě vyvolalo vlnu kritiku lékařů a adiktologů.

Ale tím kritika Madonny teprve začala. Zpěvačka k singlu Girls Gone Wild z nového alba natočila kontroverzní videoklip, který server YouTube okamžitě zakázal uživatelům mladším 18 let. Videoklip prý obsahuje agresivní sexuální podtext a příliš smyslnou nahotu. Podle YouTube byla překročena "společenská pravidla".

Server zpěvačce zaslal seznam scén, které musí být vystřihnuty, pokud chce zrušit u videoklipu věkovou hranici. Madonna s krokem serveru nesouhlasí, přesto se rozhodla, že pravidla dodrží a videoklip předělá. Je ale možné, že právě zákaz YouTube zvyšuje videu sledovanost a atraktivitu a server tak zpěvačce dělá dobrou reklamu.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Fanoušci Madonny už jsou ale zřejmě na její kontroverze zvyklí. Pod videoklipem se totiž objevují příspěvky komentující převážně její vysportovanou postavu. "Možná jí je přes padesát, ale naprosto jistě vypadá úžasně. Nelze ji nemilovat!" zní jeden ze vzkazů od fanoušků.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat