Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z Prahy vyrazila rallye veteránů, míří přes Alpy do Francie

Ekonomika

  17:18
PRAHA - Z Prahy odstartovala etapová rallye historických vozidel, která směřuje přes Alpy a má skončit 14. června u jezera Annecy ve Francii. Od Hlavního nádraží vyrazilo 66 veteránů, nejstarší je z roku 1930.

Z Prahy vyrazila rallye veteránů směrem přes Alpy do Francie. foto: ČTK

Úvodní česká trasa vede k zámku Hluboká, závodníci pak míří do Rakouska. ČTK to řekla na místě startu mluvčí akce Jana Hoferová.

Několik vozidel na začátku závodu krátce před 9:00 odstartoval francouzský velvyslanec Pierre Lévy. Trasa vede přes Rakousko, severní Itálii, Švýcarsko a končí ve Francii.

"Alpská etapa přes rakouské Tyroly, italské Dolomity a průsmyk Passo dello Stelvio je velmi náročným úsekem," uvedla mluvčí.

Úvodní česká trasa vede k zámku Hluboká, závodníci pak míří do Rakouska.
Několik vozidel na začátku závodu krátce před 9:00 odstartoval francouzský velvyslanec Pierre Lévy.

V české části se účastníci podle Hoferové zastaví kolem poledne na zámku Hluboká, kde je čeká prohlídka historické památky a oběd. Pokračovat mají směrem na Linz v Rakousku.

Akci pořádá klub fanoušků veteránů ze zahraničí a každý rok se jede jiná trasa v různých zemích.

Autoři: ,

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...