Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Co stálo za poškozením nerozbitných skel Cybertrucku? Test nevyšel kvůli ráně kladivem, míní Musk

Když však chtěla Tesla při prezentaci demonstrovat odolnost jeho oken, praskla skla. „Prostor pro zlepšení,“ komentoval to Musk. foto: ČTK

Los Angeles - Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk vysvětlil na svém Twitteru důvod neúspěchu sobotního testu nerozbitnosti skel nového automobilu Cybertruck. Za selháním podle něj stála rána kladivem do karosérie z předešlého pokusu, která poškodila i výplň bočního okna.
  21:19

VIDEO: Musk za den zchudl o 19,5 miliardy. Při prezentaci rozbili nerozbitná skla Tesly

Nový automobil Elona Muska s údajně nerozbitnými okenními skly dostal tvrdou ránu minulý čtvrtek během svého slavnostního představení. Během prezentace, jehož součástí byla i demonstrace bytelné konstrukce vozidla, šéfdesignér Tesly Franz von Holzhausen hodil do okénka kovovou kouli. Ta však sklo nečekaně rozrazila.

S vysvětlením, na které upozornila CNN, přišel miliardář a šéf americké automobilky Tesla v pondělí na svém Twitteru. Důvodem rozbití skla se podle něj stala rána kladivem. Tou šéfdesignér demonstroval odolnost vozidla ještě před testem skel. Způsobil tím však jejich na první pohled nepatrné poškození.  Podle Muskových slov právě tento úder zapříčinil neúspěch následující ukázky.

V reakci na sobotní nepovedené představení automobilu poklesly akcie společnosti o šest procent, v přepočtu tak přišel Musk o téměř dvacet miliard korun.

Cybertruck z dílny automobilky Tesla zaujal už svým samotným vzhledem. Podlouhlá, futuristicky vypadající konstrukce s ostrými hranami je z oceli, která se používá také na výrobu raket SpaceX. Na internetu se dočkal mnoha parodií a přirovnání k například počítačové myši či „trojúhelníku na kolech“.

Nový automobil je podle Muskových slov na delší dobu posledním výrobkem jeho společnosti, na přístí rok však slibuje „nečekanou“ technologickou novinku.

Autor:

Mohlo by vás zajímat