Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Pozor na hračky na vysílačku. Kvůli špatné frekvenci můžete zaplatit tučnou pokutu

Chcete udělat radost dítěti, tak mu koupíte k Vánocům auto nebo letadlo na dálkové ovládání. Vytoužený dárek ale může přinést kromě radosti i vysokou pokutu. Pokud totiž hračka vysílá mimo povolenou frekvenci, hrozí vám pokuta až 100 tisíc korun. Nepovolené vysílání může narušit televizní vysílání, ale i provoz tísňových linek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M. Jelínek

4. 12. 2012 23:35
no jasně

no jasně , proč si došlápnout na dovozce , kteřímají prachy , když můžem buzerovat občana , ten se nemá jak bránit, ještě bych mu dal pokutu za to že vůbec dejchá

0 0
možnosti

S. Sedlák

4. 12. 2012 12:48
Ještě bych přidal jednu radu

Vyhněte se hračkám, které pracují jak na 27, tak na 40 MHz a zvolte jen ty, které pracují v pásmu 2.4 GHz. Obvykle využívají při přenosu tzv. rozprostřené pásmo a bývají poznačené FHHS.

Přináší mnoho výhod. Tou první je, že se nemusíte zabývat tím, zda v okolí někdo jiný neprovozuje také RC model a nemůže vás rušit. Nebo naopak. Modely s výše uvedenými pásmy se stávají neřízenou střelou a je jen otázka velikosti modelu a místa, kam dopadnou, jaká bude škoda. Druhou výhodou je, že pro případ rušení nebo ztráty spojení mají soupravy pro 2.4 GHz možnost nastavení tzv. failsafe režimu. Při ztrátě signálu se jednotlivé kanály ovládání nastaví do předem nastaveného stavu. Třetí výhodou je lepší pokrytí signálem a tím větší spolehlivý dosah.

Tím, že soupravy pracují s rozprostřeným pásmem 2.4 GHz nedosahuje úroveň výkonu na jedné frekvenci tak vysokou hodnotu, aby překročila povolenou úroveň. (Souprava se neustále přelaďuje z místa na místo - skáče podle určitého pravidla.) Pokud to koupíte u nás u známého obchodníka, tak se ze všeho vyvlíknete - povolení je věcí toho, kdo věc uvádí na trh.

0 0
možnosti

T. Czernin 251

4. 12. 2012 11:14
Je tam flastr CE?

Pak se nemáte čeho obávat. Výrobek by měl splňovat celou řadu norem, mimo jiné požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu. Zda je označení pravdivé či naopak padělané a zda prohlášení o shodě je či není falsifikát, nemáte jako koncový zákazník šanci zjistit...

0 0
možnosti

S. Donát

4. 12. 2012 14:47
Re: Je tam flastr CE?

To dost záleží na tom, jestli to konkrétní CE je prohlášení o shodě, nebo jestli to znamená China Export...

0 0
možnosti

F. Svoboda

4. 12. 2012 10:48
Na co máme orgány obchodní inspekce ?

Odpovím sám : na šikanování lidí v obchodě ! ! ! Měl jsem venkovský obchod a ČOI mě navštěvovala min. 1 x ročně. Pokutu, byť sebemenší jsem platil vždy. Např. PUZZLE nemělo český návod ... 200,- , metráž ještě z české Textilany měla na štítku složení 100 % Ba - mělo být uvedeno 100 % bavlna ... 500,- , košile z velkoobchodu měly uvedené složení polyester-bavlna bez % ...500,- 2.ledna jsem ještě neměl nový cejch na metru k měření metráže ... 500,- a mnoho dalších. Našel se i takový dobrák z ČOI, který vstoupil do obchodu a pravil dnes to bude za 500,-, nebo mám hledat ? Další zkušenost od Ivančic - kontrolor přišel do obchodu, připravil si formuláře a poprosil vedoucí, jestli by mu zatím mohla koupit u sousedů 2 kg krkovičky. Když dotyčná přinesla žádané, nebyla o placení řeč, ale protokol bez závad podepsal obratem. Tyto skutečné příběhy se odehrály v působnosti brněnské ČOI. Jednou jsem se ptal kontrolorky, zda kontrolují rovněž trhovce naše i vietnamské. Odpověděla upřímně - tam se bojíme. Z toho vyplývá, že vysílačky ve velkoobchodu např. v Brně na Olomoucké ulici kontrolovat nebudou ! ! !

0 0
možnosti

J. Votava

4. 12. 2012 10:23
Jak to má chudák kupující zjistit?

Bohužel tomuto oboru malinko rozumím, v minulém století jsem jej vystudoval. Jan má chudák kupoující vědět, že jej mazaný Číňan či Vietnamec nepodvádí? Kdysi museli takovéto přístroje mít atest. NAví výrobky bolševiků s Číny ani přes atest nezaručí, že nevyzařují současně v jiném pásmu. Je ale jednodušší honit spotřebitele.

0 0
možnosti