Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Esprit LN Velké filmové čtení: začíná to Bartoškou

Ekonomika

  13:00
V letošním filmovém speciálu vás čeká dvacet profilových rozhovorů autorek Evy Hlinovské a Veroniky Bednářové: od herce a prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošky přes amerického producenta Hvězdných válek Ricka McCalluma; od mladičké herečky Evy Josefíkové ke stálici Ivaně Chýlkové; od Dagmar Havlové na prknech vinohradského divadla po režiséra Jana Svěráka s dětskými hrdiny na filmovém place; od Davida Švehlíka k jeho tatínkovi Aloisovi.

Jiří Bartoška foto: Salim Issa

Své rodinné a pracovní zázemí vám představí Martha Issová, Karel Heřmánek mladší, či Kristýna Hrušínská. Dozvíte se taky, co všechno se může stát při závěrečné ceremonii karlovarského festivalu.

Každý z rozhovorů je pak doplněn novými, původními fotografiemi od Salima Issy, Pavla Hejného, Davida Neffa, Jana Zatorskeho či Michala Sváčka. Snímky Jiřího Bartošky, Ivany Chýlkové, Evy Josefíkové a Dagmar Havlové si můžete exkluzívně prohlédnout zde na webu – vše ostatní vás čeká od středy 19. června na novinových stáncích.

Neopomenutelnou součástí čísla je hlavní téma Co všechno se může stát (při natáčení českého filmu), kde vzpomínají Voskovec s Werichem i Dana Medřická, Jiří Mádl i Tereza Voříšková, Otakar Vávra i Jan Hřebejk – a mnozí další, dokud historek v tomto Espritu Speciál – Velkém filmovém čtení na léto – nebude padesát. Příjemné čtení.

Esprit Speciál – Velké filmové čtení na léto vychází už tuto středu, 19. června 2013.

Jak objednat Esprit Speciál

Mimořádné vydání magazínu Esprit Lidových novin seženete od 19. června v trafikách nebo přes SMS do vlastní schránky. Zašlete ji ve tvaru LN ESPB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO MESTO PSC (vzor: LN ESPB jan novak jindrisska 16 praha 1 11000) na číslo 902 11 a speciální vydání Espritu LN vám doručíme na uvedenou adresu. Esprit LN si můžete číst také ve svém iPadu a iPhonu. Aplikaci stahujte ZDE v App Store.

 

Cena odeslané SMS podle běžného tarifu vašeho operátora, konečná cena, včetně poštovného a balného, je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá 9.00–16.00), www.platmobilem.cz.