Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zájem o Tachecí Fakta je zatím pod průměrem celé Primy

Média

  10:23
PRAHA - Cíl Barbory Tachecí "zasáhnout publikum, které má tahle země" zatím na Primě nevychází. První měsíc, co stanice na závěr večerních zpráv vysílá její rozhovory, oslovovala jen průměrně 16 procent lidí, kteří byli v tu dobu u obrazovek.

V absolutních číslech to v září pro Fakta Barbory Tachecí znamenalo průměr 468 tisíc diváků. Samotné Zprávy TV Prima přitom v první polovině září sledovalo průměrně 624 tisíc lidí, podíl na sledovanosti činil téměř 24 procent. Průměrný podíl celé Primy se poslední dobou pohybuje mezi 17 a 19 procenty.

Dosud nejsledovanější Fakta přitom dokázala přilákat 539 tisíc diváků, byl to díl ze 7. září s ministryní spravedlnosti Danielou Kovářovou. Největší podíl na trhu získalo vydání z 9. září s předsedou ODS Mirkem Topolánkem, a to 19,6 procenta.

Od 1. října proto Prima vyřadila Fakta Barbory Tachecí (začínají v 19.15) ze zpráv (ty běží už od 18.55) a učinila je samostatným pořadem. Tak bude moci měřit jejich sledovanost zvlášť, tudíž případný menší úspěch rozhovorů u diváků by nesnižoval průměr celé zpravodajské relace.

Protože se osvědčili hosté z kulturního života, ne jen politici, bude jich ve Faktech podle šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky Primy Jitky Obzinové přibývat. Obsah pořadu mohou od října ovlivňovat diváci – mohou zaslat prostřednictvím SMS svůj dotaz a ten nejzajímavější či nejčastější slibuje Barbora Tachecí položit ve vysílání.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...