Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zakladatel portálu Centrum Tomek posílá miliony do letenkového webu

Ekonomika

  11:10
BRNO - Alternativní letenkový vyhledávač Skypicker získal důležitou posilu. Desetiprocentní podíl ve firmě si za zhruba 22 milionů korun koupil spoluzakladatel portálu Centrum a investor obchodu Mall.cz Ondřej Tomek. Jeho investice má pomoci technickému vývoji webu.

Zakladatelé portálu Centrum.cz na archivním snímku. Vpředu Ondřej Tomek, vzadu Oldřich Bajer. foto:  Michal Sváček, MAFRA

Skypicker startuje čtvrtý rok své existence, jde o web určený především pro studenty a baťůžkáře. Rozdíl oproti tradičním letenkovým vyhledavačům je v tom, že na něm lidé primárně nehledají konkrétní trasy, ale zajímají je akční nabídky, podle nichž se rozhodují, kam poletí.

Obchodně se Skypicker rozjel loni v březnu, pak jeho tržby postupně stoupaly. Celkem podle informací serveru Lidovky.cz loni dosáhly 146,6 milonu korun. Firma podle předběžných odhadů skončila v provozním zisku EBITDA ve výši zhruba jednoho milionu.

Skypicker už v minulosti přilákal známého brněnského investora Jiřího Hlavenku, nyní své peníze do projektu přidal i Ondřej Tomek.

ČTĚTE TAKÉ:

Sloužit mají především pro zrychlení technického vývoje interentových stránek a také pro zapojení několika stovek dalších aerolinek a zdrojů letenkářských dat. Dále pak na obchodní rozvoj, podle firmy ve světovém měřítku.

Hodnota firmy nyní stoupne na 250 milionů korun.

Ondřej Tomek má být zároveň posilou mozkového trustu Skypickeru.

Portál Skypicker slouží jako vyhledávač letenek.

„Má výborný přehled v technologickém byznysu a podnikatelské myšlení. Věříme, že pro Skypicker bude mít velký přínos zejména v oblasti budování strategie firmy,“ komentoval Tomkův přínos zakladatel a šéf letenkového webu Oliver Dlouhý.

Na spolupráci se těší i Ondřej Tomek. Věří v globální ambice Skypickeru.

„Je pro mě radost pomáhat společnostem tohoto typu k růstu. Perfektně to zapadá do mé strategie investic orientovaných na české rychle rostoucí technologické firmy,“ uvedl Tomek.

Autor: