Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zámečník končí v ČSA, rezignuje kvůli kandidatuře na šéfa zoo

Ekonomika

  19:02
PRAHA - Šéf dozorčí rady ČSA Miroslav Zámečník ve středu na valné hromadě rezignuje na svoji funkci. V ČSA je od září, kvůli kandidatuře na ředitele pražské zoo však končí.

Miroslav Zámečník foto: Alžběta JungrováLidové noviny

Kdo nastoupí na jeho místo, není zatím jasné. Informaci přinesl server iDNES.cz, podle informací MF Dnes se uvažuje o ekonomu Michalu Mejstříkovi, který už v dozorčí radě je.

"Nechci, aby se říkalo, že si nechávám ČSA do zálohy, kdyby mi zoo nevyšla. Chci ukázat, že to se zoo myslím vážně," potvrdil serveru Zámečník.

Výsledek výběrového řízení by měl být znám do konce listopadu.

Mimořádná valná hromada ČSA má ve středu mimo jiné rozhodnout o zeštíhlení dozorčí rady, dnes je v ní podle serveru obsazeno deset míst, z nich už je jistý odchod Dušana Horáka za zaměstnance. Představenstvo se má zeštíhlit z devíti na pět členů. Rozhodovat se bude také o platech v orgánech.

Donedávna bral předseda dozorčí rady 95.000 korun, řadový člen 50.000 Kč.

Mzdy by se měly v souladu s restrukturalizačním plánem firmy snížit zřejmě o 30 procent, napsal server.

Zámečník se v dozorčí radě se dlouho neohřál, působil v ní od poloviny září, od nástupu krizového manažera Václava Nováka. Ten v ČSA skončil v říjnu a vedení firmy převzal šéf Letiště Praha Miroslav Dvořák.

ČSA aktuálně bojují o přežití. Ke konci roku očekávají ztrátu 3,2 miliardy korun.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat