Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zanedbaný bazén hotelu Thermal stát neprodá. Proti byl i Jiří Bartoška

Ekonomika

  12:25
KARLOVY VARY - Slavný, ale velmi zanedbaný bazén hotelu Thermal v Karlových Varech už není k mání. Ministerstvo financí se rozhodlo, že jej neprodá, ačkoliv to mělo v plánu. Do soutěže se přihlásil pouze jediný zájemce.

Bazén hotelu Thermal v Karlových Varech. foto: ČTK

Bazén je součástí hotelového komplexu Thermal, je však potřeba investovat do jeho úprav. Kvůli ztrátám je už rok zavřený. Na rekonstrukci bazénu je potřeba asi 50 milionů korun a další milion měsíčně na provoz.

„Cílem prodeje bazénu bylo získat peníze na investice do hotelu. Nakonec jsme se však rozhodli, že bazén prodávat nebudeme a najdeme jiný zdroj pro potřebné investice,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Poprask v karlovarském hotelu Pupp. Akcionáři se přetahují o zisky

Záměr ministerstva bazén prodat vyvolal řadu odmítavých reakcí. Soukromé osoby i samo město Karlovy Vary požádaly o zápis hotelu na seznam národních kulturních památek.

Také prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška ve středu řekl, že by se hotel Thermal porcovat neměl. „Jde o jeden celek a byla by to i neúcta k práci manželů Machoninových, kteří jej navrhli,“ řekl Bartoška.

Hotel přitom i v současné situaci, kdy výrazně ubylo hostů z ruskojazyčných zemí, vydělává. Za rok 2014 skončilo hospodaření hotelu Thermal v zisku 8,7 milionu korun. 

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Mohlo by vás zajímat