Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zásadní obrat? The New York Times po letech stouply příjmy z reklamy

Ekonomika

  6:30
NEW YORK - Americkému vydavatelství The New York Times stoupl celkový příjem v prvním čtvrtletí o skoro tři procenta na 390,4 milionu dolarů. Firmě pomohly lepší příjmy z reklamy, které stouply vůbec poprvé po několika letech. Podle agentury Reuters to je milník pro společnost, která má za sebou několik čtvrtletních poklesů způsobených tím, jak zadavatelé reklamy dávali přednost utrácení peníze jinde.

Budova The New York Times

Příjmy z online reklamy stouply o 2,2 procenta a příjmy z tištěné inzerce o 3,7 procenta. Příjem z předplatného stoupl o dvě procenta a představuje nyní více než polovinu celkového příjmu společnosti. Čistý zisk firmy ale kvůli vyšším provozním nákladům klesl o 51 procent na 1,7 milionu dolarů.

Prostředí inzerce zůstává nejisté

"Poprvé za mnoho let jsme zaznamenali čtvrtletní růst příjmů u tištěné i digitální inzerce," uvedl v prohlášení Mark Thompson, šéf společnosti New York Times, který má pod sebou i stejnojmenný americký deník. Upozornil přitom na placená sdělení, tedy obsah, který je označen jako inzerce. List je zavedl v prvním čtvrtletí ve snaze pomoci zvýšit tržby.

Společnost ovšem upozorňuje, že prostředí inzerce zůstává nejisté a zisky by nemusely mít dlouhé trvání. Pro toto čtvrtletí společnost předpokládá meziroční pokles celkových příjmů z inzerce zhruba kolem pěti procent.

Problémy s inzercí mají noviny po celém světě. Čtenáři totiž začali číst zprávy v chytrých telefonech a tabletech a zadavatelé reklamy se k tištěným médiím obracejí zády, podotkl Reuters.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat