Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žebrat, nebo pracovat? Na Ukrajině se žebrání vyplatí čtyřikrát víc

Ekonomika

  20:00
KYJEV - Žebráci na Ukrajině si dokážou za měsíc "vydělat" deset tisíc hřiven, což je bezmála 24 tisíc korun. To znamená skoro čtyřnásobek průměrné ukrajinské mzdy. Ukázal to experiment, do kterého se zapojili novináři v Charkově a o němž informovala televize TSN na svém webu .
Žebrák (ilustrační foto)

Žebrák (ilustrační foto) foto: Lidové noviny

Velkorysost obyvatel druhého největšího ukrajinského města testovali v části místního metra, kde se křižují dvě trasy a kudy v době dopravní špičky projde obrovské množství lidí. Novinář se ani nepřevlékl do hadrů, v podzemních chodbách jen stál a podpíral se berlemi. Za půl hodiny mu do kalíšku přistálo 30 hřiven (asi 71 korun). Průměrný Ukrajinec si měsíčně vydělá 2700 hřiven (asi 6370 korun).

ČTĚTE TAKÉ:

Během osmihodinové "pracovní doby", kdy se z novináře stal žebrák s prosebně nataženou rukou, se ho z jeho stanoviště v metru pokoušeli třikrát vyhodit. Dvakrát šlo o ochranku podzemní dráhy, jednou k němu přišel milicionář. Televize TSN tvrdí, že těžší je žebrat u chrámů. Odtamtud lidi spoléhající na štědrost jiných ochranka vyhání důsledněji, čelí také konkurenci. Za úplatu se ale prý lze domluvit.

Autoři: ,

Pronájem, Byty 2+1, 50 m2 + balkon, IGY
Pronájem, Byty 2+1, 50 m2 + balkon, IGY

Kostelní, České Budějovice - České Budějovice 3
11 000 Kč/měsíc