Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemanův dar královně je z e-shopu za několik tisíc, napsal Lutonský z ČT. Idiot, reagoval Ovčáček

Média

  7:00
PRAHA - Prezident Miloš Zeman na páteční audienci k britské královně Alžbětě II. nepřijel s prázdnou. Jako dárek jí přivezl hedvábný šátek s motivem díla Václava Hollara a brož s českými granáty. Právě na ni ale následně na Twitteru upozornil zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský. Podle něj je totiž brož k dostání na e-shopu za několik tisíc korun.

Jiří Ovčáček foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Šperk je k dostání na e-shopu družstva Granát, d.u.v. Turnov, jež je výlučným vlastníkem jediných dolů na české granáty. Lutonský ve svém příspěvku na Twitteru nejprve sdílel odkaz na brož, která stojí 4010 korun. Poté, co byl upozorněn na nesrovnalosti v popisu brože - na oficiální fotografii z Londýna byly čtyři řady granátů, zatímco na fotografii u produktu pouze tři - svůj status doplnil. Brož je na stránkách k dostání za 8450 korun.

16.června 2017 v 18:27, příspěvek archivován: 16.června 2017 v 22:03

Prezident Miloš Zeman přivezl královně Alžbětě II. dárek z e-shopu za 4 tisíce Kč. https://t.co/05VYQNKAWe https://t.co/HG2ni6H3BC

Odpověď mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka však na sebe nenechala dlouho čekat. Ten na jednom ze svých profilů na Twitteru Lutonského opakovaně označil za „idiota“. „Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Takže idiotovi vzkazuji: jde o ukázku umu českých rukou,“ uvedl Ovčáček. Svůj příspěvek následně sdílel i na druhém profilu.

16.června 2017 v 18:34, příspěvek archivován: 16.června 2017 v 22:13

Tenhle idiot dělá zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT. Takže idiotovi vzkazuji: jde o ukázku umu českých rukou. Brož s českým granátem. https://t.co/3SqAiORs3Q

„Mluvčí pana prezidenta mě nazývá idiotem jen za to, že jsem dal odkaz na dárek, který Miloš Zeman přivezl britské královně,“ reagoval Lutonský na urážku na Twitteru. Na dotaz serveru Lidovky.cz dále uvedl: „Každý má svou laťku profesionality a slušnosti. Někdo ji má tak nízko, že ji nelze ani podhrabat, někdo ji má mnohem výš. Nechávám na laskavém uvážení každého, kde se nachází laťka pana mluvčího.“

Jiří Ovčáček pro server Lidovky.cz zopakoval, že se jedná o ukázku českého umu. „Pokud jde o toho pána placeného z koncesionářských poplatků, vše podstatné jsem již veřejně uvedl,“ napsal Ovčáček. Na dotaz, zdali nepovažuje svou reakci za přehnanou, již nereagoval.

Mluvčí Hradu působí na několika komunikačních platformách. Na Twitteru spravuje dva účty - neoficální účet tiskového mluvčího prezidenta @PREZIDENTmluvci a „politicky nekorektní“ ČÚTI zprávy @CUTIzpravy. Ačkoliv oba profily mají takřka totožný obsah, ani jeden z nich není oficiálním informačním kanálem Hradu. Tím zůstává webová stránka www.hrad.cz.

Kromě Twitteru si Ovčáček před nedávnem založil blog Svobodný Názor, který má být „politicky nekorektním občasníkem Jiřího Ovčáčka“. Od roku 2016 funguje rovněž Ovčáčkova facebooková televize OVTV.