Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zisk Fortuny po rozjezdu loterie spadl o polovinu

Ekonomika

  10:25
PRAHA - Sázková společnost Fortuna Entertainment Group vytvořila ve třetím čtvrtletí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) 2,3 milionu eur (asi 57,8 milionu Kč), což je meziroční propad o zhruba 58 procent. Hrubý výnos po vyplacení výher se zvýšil o 9,2 procenta na 23,1 milionu eur (zhruba 581 milionů Kč), informovala společnost v tiskové zprávě.

fortuna foto: ČTK

Výsledek podle agentury Reuters silně zaostal za odhady analytiků a za jeho zhoršením jsou především náklady na rozjezd loterie. Analytici v průměru očekávali, že zisk bude ve čtvrtletí činit 3,8 milionu eur. Výnos po vyplacení výher je naopak lepší výsledek, než předpovídali analytici. Ti počítali s částkou 22,1 milionu eur.

ČTĚTE TAKÉ:

Celková hodnota přijatých sázek se ve třetím čtvrtletí zvýšila meziročně o 9,7 procenta na 92,64 milionu eur (zhruba 2,3 miliardy Kč). Na růstu se nejvíce podílelo sázení přes internet v Česku a na Slovensku a nově zavedená loterie v Česku. Ve třetím čtvrtletí vzrostly hrubé výhry ze sportovního sázení on-line o 31,3 procenta na 6,3 milionu eur.

"Ve třetím čtvrtletí výsledky sportovního sázení nadále rostly díky velkému rozmachu sázení pres internet, a to navzdory menšímu počtu atraktivních sportovních událostí v tomto roce," uvedl generální ředitel Fortuny Jiří Bunda. Firma věří, že brzy bude moci nabídnout internetové sázení v Polsku na základe udělené licence.

Za prvních devět měsíců roku klesl Fortuně meziročně zisk (EBITDA) o 17,3 procenta na 14,2 milionu eur (zhruba 350 milionu Kč). Hrubé výhry (Gross Win) dosáhly za prvních devět měsíců roku 70,93 milionu eur (zhruba 1,8 miliardy Kč), což je o 6,7 procenta více ve srovnání s prvními devíti měsíci roku 2010. Hrubé výhry ze sportovního sázení on-line se zvýšily o 37 procent na 20,9 milionu eur.

Fortuna je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek působícím v Polsku, Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V Česku je dvojkou na trhu kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat