Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zkažené maso na prodej - opět v Delvitě

Ekonomika

  17:36
BRNO - Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila další závadné maso v řetězci Delvita, tentokráte v Brně na Jihlavské ulici. Osm a půl kilogramu vepřového bylo určené pro opracování na grilu. "Inspektoři maso zakázali prodávat a nařídili jeho zničení," řekl mluvčí inspekce Ivo Klemeš.

maso foto: Jan ZátorskýLidové noviny

Prodejnu kontrolovala inspekce v pátek 13. července. V zázemí prodejny byla v chladícím boxu uložena směs kousků syrového vepřového masa (vepřové plecko, krkovička a kotleta), které mělo být určeno pro tepelné opracování přímo v provozovně jako směs masa na gril.

Plátky masa vykazující známky hniloby byly namíchány s masem bez zjevných vad a směs byla okořeněná. "Podle tvrzení vedoucí provozu bylo maso určeno pro odvezení do kafilérie. Maso však nebylo takto označeno," řekl Klemeš.

Mediální zástupce společnosti Billa Michal Donath řekl, že jeden z pracovníků přimíchal zhruba 850 gramů zkaženého masa do masa čerstvého. "Preventivně proto byla zlikvidována celá várka. Bylo to selhání jednotlivce a společnost Billa přijme odpovídající personální opatření," uvedl Donath.

Inspekce zkontrolovala v uplynulých šesti dnech hned několik prodejen řetězců Delvita a Billa, která obchody Delvita letos koupila. Rozhodla se tak poté, co 11. července inspektoři odhalili závažné nedostatky v supermarketu Delvita v Mazancově ulici v Praze.

Kontroly měly zjistit, zda se šlo o selhání povinností pracovníků jedné provozovny, nebo jde o postup celého řetězce. Ještě ten samý den odhalila inspekce na provozovně Delvita Budějovická v Praze používání kuřat s prošlým datem použitelnosti ke grilování.

Společnost Delvita se letos rozhodla odejít z Česka a 97 supermarketů prodala  řetězci Billa, který prodejny postupně do konce roku 2008 přestaví do podoby Billy.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat