Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Změny v hierarchii ČT. Nechci být jako jiní šéfové, říká Železný

Moderátor České televize Jakub Železný. foto: Česká televize

Aktualizováno
PRAHA - Proměna zpravodajského týmu a čitelnější řízení redakce, takové novinky ohlásila Česká televize po půlroční personální krizi. Teď se začínají rýsovat první konkrétní změny. Tým moderátorů bude mít na starosti Jakub Železný. Objevily se i podrobnosti o nově vzniklém Editoriálním panelu.
  14:30aktualizováno  17:40

"Editoriální panel bude posuzovat podněty, které mohou vzejít z tvůrčích sporů mezi zaměstnanci v redakčních profesích a managementem zpravodajství. Panel bude částečně tvořen šéfredaktory redakcí, částečně zástupci redakčních profesí," nastínila serveru Lidovky.cz tisková mluvčí veřejnoprávní televize Alžběta Plívová.

Podle plánů ČT by tak sedmičlenný panel řešil stížnosti redaktorů a spory v redakci. Televize se tak zřejmě snaží zabránit podobným situacím jako byla ta z loňského podzimu, kdy si část redaktorů stěžovala Radě ČT na cenzuru a ovlivňování reportáží.

Předák party moderátorů

V hierarchii ČT vznikne i nová redakce moderátorů, kterou povede Jakub Železný. "Když nedávno Zdeněk Šámal říkal, že není předák party, ale šéf, tak měl naprostou pravdu. Tu větu bych si půjčil, ale otočil ji. Budu rád, když se budu moct cítit jako předák party a ne šéf. Nechci někomu něco nařizovat. Ani to není potřeba, protože úroveň moderátorů v ČT je nadstandardní," řekl pro Lidovky.cz Jakub Železný.

Diváci ho na obrazovkách budou vídat dál. "Jakub Železný zůstává i nadále jedním z moderátorů hlavní zpravodajské relace Události. K roli moderátora mu přibude práce interní, která nebude vidět na obrazovce," vysvětlila ředitelka Komunikace a marketingu ČT Daniela Němcová.

Mezi moderátory by se také mohly objevit nové tváře. "Vidím velký potenciál v lidech, kteří už v televizi jsou a pracují ve zpravodajské směně. Bavilo by mě vyhledávat talenty uvnitř ČT," nastínil Železný. Tým moderátorů by měl začít řídit v únoru. Na Twitteru na to upozornil novinář Filip Rožánek.

ČTĚTE TAKÉ:

V únoru se také změní rozhodovací pravomoci v ČT. Některé úkoly přejdou z ředitele zpravodajství Zdeňka Šámala a šéfredaktora zpravodajství Petra Mrzeny na další zaměstnance. Podle serveru Mediář budou třemi novými zástupci šéfredaktora František Lutonský, šéfeditor ČT24, dále Michal Kubal, vedoucí zahraničního zpravodajství a vedoucí dramaturg Čestmír Franěk. "Každodenní rozhodovací procesy přejdou k lidem přímo odpovědným za vysílání. Redaktorů se proto tato změna netýká," uvedla pro Lidovky.cz Plívová.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat