Čechům se v Rangers daří, Kleslovi v Columbusu také

NEW YORK Byla to i jejich velká zásluha - vítězství New York Rangers na ledě rivala z New Jersey.

Český hokejista Aleš Kotalík si při triumfu 3:2 připsal branku a asistenci, Václav Prospal zaznamenal dvě gólové přihrávky. Vedle dvou letních posil, které se týmu z Manhattanu upsaly v létě jako volní hráči, patřila pondělní noc ve vyprodané hale Prudential Center také dvěma nováčkům v dresu Rangers. Devatenáctiletý obránce Michael Del Zotto v 7. minutě svým druhým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1, Matt Gilroy zase vstřelil v 38. minutě vítězný gól, svůj premiérový v NHL.

Začátek se přitom pro New Jersey vyvíjel dobře. Už po 70 sekundách hry otevřel skóre Rob Niedermayer a kouč Rangers John Tortorella si záhy vyžádal oddychový čas. „Měli jsme skvělé první střídání, jenže pak jsem byl úplně v šoku z toho, jak naši hráči přestali hrát a jenom koukali, co předvede soupeř,“ vysvětlil Tortorella.

Taktický tah mu vyšel. A přestože se po gólu Del Zotta dostali Devils ještě jednou do vedení zásluhou trefy Travise Zajace v přesilové hře, z vítězství se nakonec radovali Rangers. „Neměli jsme příliš šancí, ale dokázali jsme tři využít. Devils mají skvělou obranu a není jednoduché dostat se přes střední pásmo do útoku,“ dodal Tortorella.

Nejlepší vstup do sezony v historii klubu má za sebou Columbus. Poprvé vyhrál dva úvodní zápasy. Kvýhře 5:3 přispěl gólem a nahrávkou i český bek Rostislav Klesla, který se těsně před startem ročníku upsal klubu novou smlouvu.